Станом на 5 травня 2022 року в рамках програми «Доступні кредити 5-7-9%» банки видали сіль господарським товаровиробникам кредитів на 19,819 млрд. грн. При цьому, основна частина була залучена за державною програмою портфельних гарантій 80 % – 3,431 млрд. грн. Кредити залучили 7 194 аграрних виробників. Про це повідомили у міністерстві аграрної політики та продовольства України.
Найбільші обсяги фінансування за державною програмою були залучені аграріями восьми областей:
- Кіровоградська – 2,57 млрд. грн;
- Вінницька – 2,175 млрд. грн;
- Київська – 1,906 млрд. грн;
- Дніпропетровська – 1,718 млрд. грн;
- Одеська – 1,642 млрд. грн;
- Полтавська – 1,426 млрд. грн;
- Волинська – 1,261 млрд. грн;
- Львівська – 1,67 млрд. грн.
У міністерстві нагадали, що загалом граничний обсяг державних гарантій на портфельній основі у 2022 році (з урахуванням вільних лімітів 2021 року), становить 26,953 млрд. грн.
«Сьогодні банки намагаються максимально спростити умови для аграріїв у процесі отримання такого кредитування. Мінімум бюрократії і максимум прозорих правил гри – ми просимо їх саме про такі умови для наших с/г товаровиробників. Тому чимало банків надають кредитування, висуваючи одну ключову вимогу: прибуткову діяльність хоча б за один із двох останніх звітних років для тих, хто вже давно на ринку, та наявність бізнес-плану для новостворених господарств. Щотижня витримуються доволі високі темпи з виділення кредитів – у день банки видають від півмільйона до майже мільярда гривень аграріям», – зазначив Міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський.
Читайте також: В Україні достатньо продовольства для внутрішнього ринку — Висоцький про вивезення зерна росією
Аграрії можуть залучити до 60 млн грн строком на півроку. Сплата за відсотками відсутня. 20 % від суми кредиту гарантує позичальник, а решту суми – держава. У заставу можна оформити майно клієнта або поручителя, обладнання, транспортні засоби, нерухоме майно, а також основні засоби, що купуються за рахунок кредитних коштів. При цьому обмежень за кількістю землі в обробці немає.
Нагадаємо, що Maersk завершила операції в російських портах і йде з ринків рф та білорусі.
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!