Новини    12 вересня 2023 11:29

На українських АЕС вперше завантажили паливо Westinghouse, вироблене спільно з Енергоатомом

Вперше паливо, яке було вироблено Westinghouse спільно з українськими фахівцями Енергоатома, завантажили для реакторів ВВЕР‑440

На українських АЕС вперше завантажили паливо Westinghouse, яке вироблялось спільно з Енергоатомом. Раніше паливо для українських АЕС виготовлялось лише в рф, повідомив міністр енергетики Герман Галущенко, передає Економічна правда.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За словами міністра, вперше паливо, яке було вироблено Westinghouse спільно з українськими фахівцями Енергоатома, завантажили для реакторів ВВЕР‑440. Зазначається, що раніше відповідне паливо виготовляється лише у рф компанією “ТВЕЛ”.

Сьогодні ми поставили крапку. Кінець монополії Росії на цьому виді палива, – зазначив міністр.

Він заявив, що вже підписані певні документи з цілою низкою країн, таких як Фінляндія, Чехія, Словаччина, які більше не будуть в залежності від російських виробничих потужностей.

Зауважується, що це важливо не лише з погляду постачання або виробництва електроенергії.

Це дуже сильно пов’язано з питаннями санкцій проти російської атомної енергетики, – пояснив Галущенко.

Нагадаємо, “Енергоатом” будуватиме енергоблок №5 на Рівненській АЕС за технологією АР1000 американської компанії Westinghouse та ввести в експлуатацію до 2032 року.

Зокрема у Канаді близько 60% товарного зерна використовують для опалення, хоча там є і нафта, і газ, і велика кількість лісів.

Компанія Cygnet забезпечила постійну роботу елеваторів.

Samsung Heavy Industries отримала схвалення свого проєкту енергетичної баржі. Суднобудівна компанія Samsung Heavy Industries (SHI) отримала схвалення від американського класифікаційного та сертифікаційного товариства ABS. Йдеться про концептуальний проект “енергетичної баржі CMSR”, передає usm.

A.P. Moller-Maersk Group замовила шість великих океанських суден, що працюватимуть на “зеленому” метанолі. Будівництвом новітніх суден займеться Hyundai Heavy Industries (HHI).

В Італії схвалили проєкт будівництва плавучого ЗПГ-термінала біля узбережжя Равенни у верхній частині Адріатичного моря. Загалом у проєкт інвестують майже 1 млрд євро.

В умовах енергетичної кризи, спричиненої російською агресією, в Україні гостро постало питання розвитку альтернативних джерел енергії, не задіяних раніше. Заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня підкреслив, що біоетанол і біогаз – це альтернативні види енергетики, які можуть забезпечити енергетичну стійкість України. Аграрний сектор, зокрема переробна галузь, має для цього значні можливості. Ефективне використання галузі переробки дозволить частково замістити традиційні види енергії, як на місцевому, так і на національному рівнях.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...