Новини    03 травня 2023 17:49

На тлі війни лізинг сільгосптехніки скоротився до майже 50%

Легкові авто і сільськогосподарська техніка – це головні сегменти ринку лізингу

Ринок лізингу сільгосптехніки скоротився на 49,4%, досягнувши показника в 4,67 млрд, повідомила директорка асоціації Українське об’єднання лізингодавців (УОЛ) Марина Масіч.

Кількість одиниць сільськогосподарської техніки, яку оформили в лізинг за минулий рік, зменшилася в 3,8 раза (636 одиниць). Щодо вантажівок, скорочення у 3,4 раза довело  показник до 554 одиниць.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter

Легкові авто і сільськогосподарська техніка – це головні сегменти ринку лізингу. Їх частка минулого року зрівнялася і склала по 32%. Ця пропорція протягом року майже не змінювалась.

Тоді як частка вантажного транспорту помітно зросла, склавши 26%. Водночас частка промислового обладнання сягнула лише 4%. Відносно залізничного транспорту і спецтехніки, вона залишилась на 3%.

У Національному банку України уточнили, що за рік війни обсяги всього українського лізингу впали на 60%.

Нагадаємо, група компаній “Прометей” підписала лізингову угоду з ПУМБ на 3 мільйони доларів. Договір лізингу з ПУМБ передбачає виробництво залізничних вагонів для перевезення зерна.

Кабінет міністрів України вніс зміни до попередніх рішень щодо надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва. Відповідна постанова №521 опублікована на офіційному урядовому сайті.

Понад 5 тисяч фермерських господарств вже скористалися програмами кредитування на загальну суму у понад 26 мільярдів гривень. Майже чотири тисячі господарств отримали більш як 14 мільярдів гривень за державною програмою “Доступні кредити 5-7-9”, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...