Новини / Садівництво     05 листопада 2022 12:14

На Рівненщині фермери вирощуватимуть фундук (фото)


Цьогоріч, попри війну, ФГ “Лоран Агро”, що в Дубенському районі на Рівненщині, скористалися державною програмою підтримки на закупівлю саджанців. У господарстві планують розширювати свій бізнес – вирощування фундука.

Про це повідомляється на сторінці Рівненської обласна військової адміністрації у Facebook.

Зазначається, що нині господарство вирощує 1800 дерев лісового горіху. Працює з 2017 року, має насадження на 6 га. Фундук розпочинає родити через 2-3 роки після висаджування. На ділянці з п’ятирічними насадженнями господарство збирає до 3,5 кілограм фундука з дерева.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль, який відвідав господарство, закликав інших підприємців займатися високорентабельними видами агробізнесу:

“Закликаю всіх підприємців, фермерів Рівненщини займатися садівництвом різних культур і користуватися державними ініціативами. Нам важливо, щоб кожен гектар давав якомога більше доходу саме місцевому бізнесу. Війна – не час для зупинки. Це час для сміливих рішень”.

Нагадаємо, у Привільненській громаді Рівненської області створять індустріальний екопарк технічної коноплі. Індустріальний парк розташовуватиметься на більш як 42 га землі. В загальному там планується понад дві тисячі робочих місць.

У Рівненській обласні  у Гощі розвивають високотехнологічну птахоферму, де розміщені інкубатори, яких у світі — одиниці. На підприємстві ТОВ “Хайчікен” використовують високотехнологічний цех з інкубації яєць, який має потужність одноразової закладки в 57 тисяч яєць та обладнання бельгійського виробництва.

На Рівненщині фермерське господарство “Смачна ягідка”, котре спеціалізується на смородині та малині, планує висадити плантацію обліпихи площею 22 га.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також