Новини / Рейдерство     18 вересня 2021 18:27

На Рівненщині через податкові борги агрокомпанії не дозволили зібрати врожай

Дане державне підприємство упродовж року не сплачувало суми грошового зобов’язання у строки, має податковий борг понад 1,2 мільйона гривень

В Рівненській області за процесуальним керівництвом прокуратури упереджено незаконний обмолот та крадіжку зернових культур.

Так, фахівцями податкової служби області було встановлено факт обмолоту посівів зернових у вигляді сої, що є предметом податкової застави державного підприємства, яке здійснює діяльність поблизу обласного центру, та, ймовірно, з метою подальшої її реалізації. Працівниками податкової служби області спільно з силовими структурами було упереджено крадіжку даного врожаю.

Дане державне підприємство систематично упродовж року не сплачувало суми грошового зобов’язання у строки, передбачені Податковим кодексом України, та має податковий борг понад 1,2 мільйона гривень. Зокрема, лише єдиного соціального внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування підприємство заборгувало понад 500 тисяч гривень.

У зв’язку з виникненням права податкової застави, податковий орган здійснив опис майна, яке можна використати як джерело погашення податкового боргу, а саме описав посіви зернових під майбутній урожай на площах сільськогосподарських угідь, що перебувають у постійному користуванні державного підприємства, оформив його актом опису та здійснив реєстрацію обтяжень в Реєстрах рухомого та нерухомого майна.

Відповідно до ст. 92 Податкового кодексу України платник податків зберігає право користуватися майном, що перебуває у податковій заставі, з урахуванням обмежень, передбачених цією статтею, та може реалізовувати його лише за згодою контролюючого органу, замінивши його на інше ліквідне майно такої або більшої вартості.

У разі, якщо платник вирішив відчужити дане майно, він був зобов’язаний звернутись до органів ДПС за отриманням згоди контролюючого органу на таке відчуження з подальшим спрямуванням коштів на погашення податкового боргу та заборгованості з єдиного внеску. Відкрито кримінальне провадження, розпочато досудове розслідування.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що ArcelorMittal Кривий Ріг має сплатити 450 млн за шкоду екології, в компанії не згодні. 

Джерело: Головне управління ДПС у Рівненській області

Владислава Михайленко, Landlord

Читайте також