У Решетилівці на Полтавщині хочуть запустити виробництво спирту. Підприємець Іван Дегтяр планує, що спиртзавод буде новою відокремленою філією його садівничого товариства “Мрія”. Наразі фахівці вивчають перспективу розпочати окремий проект з побудови спиртзаводу в Решетилівці з виробництва 12 тис. декалітрів спирту на місяць, передає zmist.pl.
Передбачається, що це буде нова відокремлена філія садівничого товариства з робочою назвою “Решетилівський спиртзавод”.
Іван Дегтяр – підприємець родом з Донеччини. У Решетилівці він майже рік налагоджує виробництво натуральних соків, оцту та мила.
Виробництво натурального яблучного соку є сезонним бізнесом, а ягоди та фрукти він переробляє з червня по грудень. З січня по червень обладнання майже не працює. Взимку йде розлив яблучного оцту та варіння рідкого лляного мила.
Для того, щоб завантажити вже існуючі виробничі потужності, треба шукати новий продукт. Одним з таких може бути спирт.
Нещодавно відбулось друге засідання правління, де Дегтяр збирався разом з місцевими підприємцями та заможними домогосподарствами – потенційними місцевими інвесторами:
Обговорили перспективи виробництва спирту в регіоні, зупинились на тому, що треба вивчити ідею зблизька, перевірити матеріальний баланс виробництва чистого спирту 96% на дослідній установці. Тож скинулись по 5 тис. грн на лабораторну ректифікаційну колонну, потужністю 5 л спирту на годину. Купили тонну кукурудзи, ферментні препарати та промислових дріжджів. На початку березня проведемо пробне осолоджування кукурудзяної дерті та закладемо перші п’ять тонн зернового сусла, – зазначив підприємець.
Після підготовки бізнес-плану членам товариства представлять проєкт з будівництва окремого виробничого комплексу.
Раніше оголосили про завершення будівництва найпотужнішого комбікормового заводу на заході України в Рівненській області, повідомили компанія-підрядник “Реноме Євробуд” та голова області Олександр Коваль.
Завод має потужність 30 тонн на годину і розташований біля села Крупець у Радивилівському районі. Він є частиною агрокорпорації “Крупець”, що належить Володимиру Варфалюку та його синам. На заводі будуть виробляти розсипчасті та гранульовані комбікорми, а також кормові добавки для птиці, великої рогатої худоби та свиней.
Зауважимо, 22 січня Фонд державного майна підписав угоду про продаж єдиного майнового комплексу державного підприємства “Житомирторф”. Новим власником за 3,8 млн грн стало ТОВ “Меткон Плюс” з Вінниці, на чверть менше, ніж планувалося отримати Фондом у літній період 2023 року.
Державне підприємство раніше мало спецдозвіл на видобування торфу в родовищі “Чистина”, але йому його анулювали, і вже давно на ньому не проводилося видобутку. Минулого тижня держава продала ліцензію на це родовище за 12,5 млн грн, повідомляється в системі Prozorro.Продажі.
Окрім того, “Житомирторф” володіє Озерянським торфозаводом, який не приносить доходу з 2020 року та офіційно не функціонує через втрату спецдозволів на видобуток.
Озерянський торфозавод, колись видобувавший високоякісний торф, був приватизований. Покупець отримав 70 об’єктів нерухомості, 134 одиниці спецтехніки та 159 одиниць інструментів від “Житомирторфу”. Результатом приватизації стали продажі Волиньторфу у листопаді за 212 млн грн та Рівнеторфу у серпні за 205 млн грн.
Нагадаємо, 18 жовтня 2023 року Фонд держмайна провів аукціон з приватизації цехів, складів та побутових приміщень Володимир-Волинського лісомисливського господарства, свідчать дані Прозорро.Продажі.
У Державному фонді майна відзвітували про результати малої приватизації. Зокрема, за об’єкти вдається виручати в рази більше грошей, аніж планувалося.
Фонд держмайна України з початку відновлення малої приватизації у вересні 2022 року залучив понад 1,24 млрд грн приватних інвестицій в аграрні активи. В середньому по три підприємці змагалися за 25 державних об’єктів. Це призвело до їх подорожчання приблизно втричі.
Фонд державного майна готує новий аукціон з приватизації єдиного майнового комплексу ДП “Білгород-Дністровський морський торговельний порт (МТП)”. Це буде вже п’ята спроба продати актив, адже призначені на 6 та 14 червня цього року приватизаційні аукціони із продажу ЄМК ДП “Білгород-Дністровський МТП” за ціною 184,9 млн грн не відбулися через відсутність заявок учасників.
У 2023 році економічний ефект приватизації склав 3,4 млрд гривень. Це не лише кошти від продажу об’єктів, а й виплата боргів перед бюджетом та працівниками, які роками накопичувались на збиткових підприємствах.
За 7 місяців 2023 року до державного бюджету надійшло понад 450 мільйонів гривень від здачі в оренду державного майна. З початку року ФДМУ уклав 1 043 нових договорів — це тисячі нових можливостей для малого та середнього бізнесу, який створює нові робочі місця, сплачує податки та підтримує економіку країни під час війни.
Зержавний бюджет поповнився на 2.6 млн грн – це надходження від продажу об’єктів Фонду державного майна України на онлайн-аукціонах Prozorro.Продажі. Загалом за 2023 рік бізнес та громадяни приватизували понад 900 обʼєктів по всій країні.
У Кабінеті Міністрів України вирішили спростити порядок передання повноважень з управління корпоративними правами держави уповноваженим органам управління. Насамперед мовиться про Фонд держмайна, повідомило Міністерство економіки.
Фонд держмайна виставив на онлайн-аукціон єдиний майновий комплекс державного підприємства “Лубенське агроторгове підприємство”.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!