Аграрії Київщини почали посів ярих сільськогосподарських культур у Бориспільському, Броварському та Обухівському районах.
Згідно з повідомленням Київської ОВА, вже посіяно 2,19 тис. га, зокрема зернових та зернобобових — 1,67 тис. га. Однак несприятливі погодні умови уповільнили темпи посівної кампанії.
Згідно з прогнозованою структурою посівних площ сільськогосподарських культур по всіх категоріях господарств Київської області, планується задіяти 1148,5 тис. га, що на 10,9 тис. га більше, ніж минулого року.
У відомстві відзначили, що 9425,03 га земель сільськогосподарського призначення потребують обстеження на наявність ділянок, забруднених мінами та вибухонебезпечними залишками війни.
Під зернові культури планується задіяти 541,4 тис. га, що становить 47,1% у структурі посівних площ. Зокрема, вже посіяно озимих на зерно 177,1 тис. га, що становить 94,8% від минулого року. Ярих зернових та зернобобових буде посіяно на площі 364,3 тис. га, що на 8,6 тис. га більше посівів минулого року і становить 102,4%.
Крім того, аграрії області планують збільшити посівні площі технічних культур до 422,3 тис. га, що на 6,9 тис. га більше, ніж у попередньому році.
Під посів овочевих культур та картоплі планується задіяти 123 тис. га, що на 1,6 тис. га більше, ніж минулого року, що становить 10,7% від загальної площі.
Під посів кормових культур буде задіяно 62,08 тис. га, що на 4,58 тис. га більше, ніж минулого року, що становить 4,76% у структурі посівних площ.
Нагадаємо, початку повномасштабного вторгнення ворог завдав значних збитків українському довкіллю на суму 2,2 трлн грн. Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час Міжнародного довкіллєвого форуму “United for Nature. Agenda for Ukraine”.
Російські військові завдали значних збитків аграрному сектору Харківщини — понад 18 мільярдів гривень. У регіоні понад 570 тисяч гектарів сільськогосподарських земель були захоплені мінами.
Заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук стверджує, що протягом 2023 року збитки товаровиробників у сфері тваринництва сягають понад 3 млрд євро. Майже усі культури “просіли” у ціні.
Блокування кордону польськими перевізниками, як і іншими, матиме вплив на українську економіку та розвиток аграрного сектору. Внаслідок блокування пунктів пропуску частина виробників втратили потенційні контракти.
Втрати ринку землі від повномасштабного вторгнення склали $325 мільйонів або 12,4 мільярда гривень. Агресивні дії Росії призвели до невиконання 120 тисяч угод на площі 355,5 тисяч гектарів, як повідомляється в новому аналітичному огляді ринку земель України, підготовленому KSE Агроцентром за підтримки Програми USAID з аграрного і сільського розвитку — АГРО.
Читайте також: Україна компенсуватиме аграріям 25% вартості купленої ними сільгосптехніки українського виробництва, — Шмигаль
Державні інспектори на Херсонщині оцінили майже 700 випадків забруднення ґрунтів та засмічення земель внаслідок війни. Загальна сума збитків, зафіксованих у цих випадках, становить понад 6 мільярдів 221 мільйон гривень. Цю інформацію поширила Державна екологічна інспекція Південного округу через канал у месенджері Telegram.
Гуманітарне розмінування: з початку року обстежено понад 53,7 тис. га земель с/г призначення, повідомила міністерка економіки Юлія Свириденко з посиланням на дані ОВА.
У Миколаївській області завдяки використанню машин для механізованого розмінування сапери вже очистили 47,3 гектара земель сільськогосподарського призначення, повідомило Головне управління ДСНС України в регіоні.
В Україні до розмінування територій планують залучити штучний інтелект. Мінекономіки розробило цілісну стратегію, яка базується на data-орієнтовному підході.
Український виробник сільгосптехніки спільно з данською компанією виготовлятиме комбайни для розмінування полів.
“Мед мінних полів” – проєкт Міністерства закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel, який стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель.
Держава сертифікуватиме приватні компанії для розмінування території.
Маргарита Юзяк
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!