Новини    23 вересня 2022 20:33

Ціни на свинину продовжили зростати, попит у рази перевищує пропозицію

Представники м’ясопереробної галузі, з одного боку, підтверджують нестачу свиней забійних кондицій в усіх регіонах, а з другого — очікують реакції кінцевої реалізації на зміну цін

Вартість свинини продовжила висхідний рух у другій половині вересня. Про це повідомляє пресслужба асоціації “Свинарі України”.

“За результатами торгів, на 38-й тиждень більшість товарних партій розписали в межах 72-75 грн/кг, хоча епізодично зустрічалися і вищі цінові позначки. Підвищення цін спричинило значне переважання попиту на живих свиней забійних кондицій над їх пропозицією”, — зазначили експерти.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Більшість виробників свинини констатують, що подекуди кількість заявок на цьоготижневі товарні партії перевищували наявні обсяги у 1,5-2 рази. Крім цього, ще значна частина операторів реалізує тварин меншою живою масою чи меншими партіями, залишаючи поголів’я добирати необхідну кондицію.

“Представники м’ясопереробної галузі, з одного боку, підтверджують нестачу свиней забійних кондицій в усіх регіонах, а з другого — очікують реакції кінцевої реалізації на зміну цін. Попри це, переважна частка з них поки повсюдних негативних сигналів з боку реалізації не відзначає”, — наголосили в асоціації.

В асоціації також констатували, що обмеженість внутрішньої пропозиції тисне не тільки на ринок товарної свинини, а й на ринок товарних поросят.

Нагадаємо, У першій половині 2022 року на світовому ринку свинини спостерігаються значні коливання цін. Скорочення виробництва та ріст собівартості продукції впливає на поточну ринкову ситуацію.

У лютому середня ціна виробників свинини сягнула 64,8 тис. грн/тонна – на 1,8% менше, ніж у січні цього року.

У січня 2022 року Україна імпортувала 6620 тонн свинини, що вчетверо більше, ніж за аналогічний період 2021 року.

Агрохолдинг KSG Agro з початку повномасштабної агресії рф проти України забезпечив Збройні сили та лікарні Дніпропетровської області понад 100 тис. кг свинини.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...