Новини / Логістика     17 листопада 2023 09:37

На кордоні з Молдовою призупинили пропуск агропродукції

Причиною рішення названо відсутність працівників Нацагентства з безпеки харчових продуктів Молдови.

Молдова припинила пропускати на в’їзд у пункті пропуску “Могилів-Подільський – Отач (Атаки)” вантажівки з сільськогосподарською продукцією, повідомляє пресслужба Державної прикордонної служби України.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

У пункті пропуску для автомобільного сполучення молдовська сторона припинила пропуск в напрямку “вʼїзд в Республіку Молдова” товарів 1-24 та 44 груп згідно з УКТ ЗЕД.

Це усі види агропродукції (живі тварини та продукти тваринного походження, продукти рослинного походження (зокрема, зерно, чай, овочі тощо), жири та олії, готові харчові продукти, алкогольні та безалкогольні напої і оцет, тютюн та його замінники), а також деревина, вироби з неї та деревне вугілля.

Причиною рішення названо відсутність працівників Національного агентства з безпеки харчових продуктів Молдови.

Разом з цим, зауважили у пресслужбі, оголошено про створення тимчасового прикордонного інспекційного пункту “Отач — Могилів-Подільський” з повноваженнями, аналогічними постійним прикордонним інспекційним постам, виключно для пропуску товару “свіже пастеризоване молоко”, з режимом роботи: з 8:00 до 17:00 з понеділка по пʼятницю.

Нагадаємо, Європейська комісія може застосувати покарання Щодо Польщі через її страйкарів, що блокують пункти пропуску на кордоні з Україною. Деталі про ці заходи не розкривали.

У Словаччині перевізники погрожують блокувати пункти пропуску на кордоні з Україною, як це роблять у Польщі. До міністерства транспорту України надіслали лист Союз автоперевізників Словаччини (UNAS).

13 листопада, на українсько-польському кордоні провели переговори через страйк польських перевізників для розблокування пунктів пропуску для вантажного транспорту. Утім вони не дали результатів.

Блокування пунктів пропуску на кордоні з Польщею через простій коштує українським перевізникам мінімум 300 євро за день. На думку віцепрезидента Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Володимира Баліна, страйк на 90% має політичну складову.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також