Новини / Тваринництво     03 вересня 2021 17:13

На Харківщині зафіксовано спалах АЧС. Це вже другий випадок за тиждень в Україні

В Україні другий за тиждень спалах АЧС

1 вересня в Харківській області виявили випадок африканської чуми свиней, де загинуло вже 9 тварин. Про це повідомляє прес-служба Харківської ОДА.

Діагноз підтвердила Полтавська лабораторія.

Через спалах хвороби, місцева влада встановила тимчасові карантинні обмеження  на території до якої входять територія НПП “Слобожанський”, частина населених пунктів с. Оленівське, с. Мурафа, с. Лісне Краснокутської селищної ради.

Читайте: У 2021 році розпочинається комерційне виробництво вакцини проти АЧС

Також буде проведено облік  свинопоголів’я в господарствах усіх форм власності в зоні захисту та спостереження, також заборонено переміщення живих свиней з карантинних зон.

Нині поліція з’ясовує, за яких обставин свині інфікувалися африканською чумою.

Довідка. Африканська чума свиней — це гостроінфекційне вірусне, особливо небезпечне захворювання свиней, яке характеризується лихоманкою, крововиливами, синюшністю шкіри та високою смертністю. Вірус стійкий до дії зовнішніх факторів — у гної й ґрунті він залишається життєздатним до 3 місяців, у копчених м’ясопродуктах — до 6 місяців, в замороженому м’ясі — до 3 років. Лікування та ефективної вакцини для профілактики хвороби поки що не існує. Водночас люди на африканську чуму свиней не хворіють.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те,  що новий спалах африканської чуми свиней (АЧС) зафіксований в місті Молочанськ Запорізької області, в населеному пункті введено карантин.

Джерело: Харківська ОДА

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також