Новини / Тваринництво     30 липня 2020 15:10

На імпорт продуктів тваринництва введені нові форми сертифікатів

Наказ Мінекономіки з переліком 72 нових форм міжнародних сертифікатів на всі імпортні продукти тваринного походження набуває чинності з 24 серпня 2020 року

Ввезення в Україну продуктів тваринного походження відбуватиметься за новими формами міжнародних сертифікатів. Відповідний наказ Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства #1329 було опубліковано в Офіційному віснику України. Наказ набуває чинності з 24 серпня 2020 року.

Документом затверджено 72 форми міжнародних сертифікатів, які призначені для супроводження продуктів тваринного походження при їх ввезенні на митну територію України і засвідчують їх безпечність.

Кожна окрема форма міжнародного сертифікату призначена для окремої товарної групи. Зокрема, затвердженими формами міжнародних сертифікатів охоплено такі товарні групи, як:

  • свіже м’ясо різних видів тварин – 16 форм;
  • корми для тварин і кормові матеріали для кормів, у т.ч. сіно і солома – 11 форм;
  • молоко і молочні продукти – 5 форм;
  • яйця і продукти з них – 2 форм;
  • риба, мед, продукти бджільництва, равлики, желатин, колаген, пух і пір’я, жири і продукти переробки жиру та ін. продукти тваринного походження – 38 форм.

Читайте: ІЗОБУД: капітальний підхід 

«Це довгоочікуване рішення для бізнесу, який займається імпортом в Україну відповідних продуктів. Воно знімає ряд проблемних питань і однозначно сприятиме розвитку і поглибленню міжнародної торгівлі», – зазначив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Сергій Глущенко.

За його словами, нові форми міжнародних сертифікатів наближають вітчизняне законодавство до європейських і міжнародних вимог, спрощують процедуру імпорту в Україну харчових продуктів.

«Затверджені форми сертифікатів вже є у відкритому доступі на сайті Держпродспоживслужби, вони стосуються значно ширшого переліку видів продукції тваринного походження, ніж будь-коли. Вони можуть використовуватись бізнесом в будь-який момент часу, за відсутності узгоджених між компетентними органами України та країни-експортера форм сертифікатів. Крім іншого, наказ Мінекономіки зробить доступнішими більш безпечні харчові продукти для українських споживачів», – додав заступник міністра.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв, що на світовому ринку очікується підвищення ціни на індійський чай на 12%.

Фото: Adhesives and Sealants Magazine

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також