Новини / Рослинництво     30 липня 2020 12:45

Ціна на індійський чай у 2020 році зросте на 12% – Reuters

Виробники чаю намагаються компенсувати збитки, які завдали повені у головних регіонах вирощування культури і порушення логістичних ланцюгів внаслідок пандемії коронавірусу

Ціни на чай, вирощений у Індії, на світовому ринку зросли наразі до $3,11 за 1 кілограм і дорожчання продукту продовжується. Очікується, що загальне подорожчання цього продукту за підсумками 2020 року сягне 12%. Про це повідомляє агентство Reuters.

Причиною цього, як зазначають у агентстві, стали порушення логістичних ланцюгів і скорочення торговельних контактів внаслідок світової пандемії корона вірусу. До цього додалися кліматичні катаклізми – руйнівні повені в штаті Ассам, де вирощується понад 50% індійського чаю. На даний час втрати врожаю оцінюються в 10%, тому підвищуючи ціну виробники чаю прагнуть компенсувати власні збитки.

При цьому поки що немає підстав сподіватися на те, що ціни повернуться на попередній рівень, оскільки значна частина другого врожаю чаю вищого сорту також пошкоджена.

Читайте: Вертикальні ферми ОАЕ: овочівництво без землі і майже без води

Зазвичай в Індії поділяють чотири збори врожаю: перший збір в березні-квітні, після весняних дощів, другий збір, який проводиться у в травні-червні (відрізняється вишуканим смаком). Третій збір відбувається в липні-вересні, під час чергового сезону дощів і чай цього збору значно дешевший, і, нарешті, четвертий (або осінній) врожай збирається в жовтні-листопаді.

Чай четвертого збору також поступається у якості продукту першого і другого врожаю. Іноді називають і інші, проміжні варіанти збирання чаю. Взагалі, у Індії є тільки один нетривалий період з грудня по лютий, коли чай не збирається.

Нагадаємо, що раніше Landlord повідомляв, що до Держгеокадастру внесені дані про 31,5 млн га сільськогосподарських земель.

Читайте також