Новини / Трейдинг     14 грудня 2020 15:15

На європейському ринку зростають ціни на мінеральні добрива

Дорожчання азотних добрив і складних сумішей пояснюється високим попитом з боку фермерів ЄС і Великої Британії, а також намірами Індії закупити рекордну кількість карбаміду

Минулого тижня на європейському ринку продовжилось зростання цін на мінеральні добрива. Про це повідомило британське агентство зернового маркетингу Frontier.

Зокрема, як наводить приклад агентство, у континентальній Європі на 5 євро за 1 тонну підвищились ціни на амонійну селітру з вмістом азоту 33,5% внаслідок підвищеного попиту з боку фермерів, які проводять післяпосівний обробіток посівів озимих культур.

Також зросли ціни і на карбамід, причиною чого стала інформація про то, що Індія оголосила про проведення тендеру на 1,2 млн тонн цього добрива з поставкою у січні. Загалом, як прогнозують аналітики, у 2020/2021 маркетинговому році Індія закупить 6-7 млн тонн карбаміду і стане його найбільшим світовим імпортером.

ЧитайтеУ листопаді Україна експортувала рекордну кількість добрив

У відповідному підвищуючому тренді були ціни і на популярну карбамідно-амонійну суміш (КАС).

Також високий попит зберігався на такі суміші, як потрійний суперфосфат (TSP), хлористий калій (МОР), діамонійфосфат (DAP) і інші подібні вказаним суміші. Як повідомляється, масове внесення добрив по озимих посівах продовжує утримувати ціни на ці сполуки на європейському ринку. Очікується, що високий попит на добрива збережеться і у 2021 році.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що після повідомлення про введення експортного мита у РФ, глобальні ціни на пшеницю почали стрімко зростати.

Читайте також