Новини / Трейдинг     14 грудня 2020 11:50

На світових біржах почалось стрімке зростання цін на пшеницю

Інформація про можливе введення Росією експортного мита на пшеницю спричинила значне підвищення ф’ючерсних котирувань на культуру на головних торгівельних майданчиках світу

Очікуване запровадження мита на експорт пшениці із Росії, та її відповідного подорожчання, вже зараз підіймає ціни на ключових зернових торговельних майданчику світу. На розігрів ринку також продовжив працювати і фактор грудневого звіту USDA, яке знизило прогноз кінцевих запасів пшениці в США і в світі загалом, у більшому розмірі, ніж очікували гравці ринку. Про це повідомляє агентство Зерно Он-Лайн.

Березневі котирування американської пшениці зросли наступним чином:

  • м’яка пшениця SRW в Чикаго – на $6,61, до $225,79 за тонну;
  • тверда пшениця HRW в Канзас-Сіті – на $6,52, до $213,57 за тонну;
  • тверда пшениця HRS в Міннеаполісі – на $2,76, до $209,43 за тонну.

При цьому, наприклад на Чиказькій біржі у ході торгів були зафіксовані такі пікові підвищення березневих котирувань, як на $11,48 за 1 тонну.

Своєю чергою березнева французька пшениця за підсумками торгів п’ятниці вийшла на 2-х тижневий максимум. І також через ймовірне запровадження мита на експорт російської пшениці.

ЧитайтеСитуація на світовому ринку пшениці у 2021 році стає непередбачуваною

Березневі котирування борошномельної пшениці на паризькій біржі MATIF виросли на 5,75 євро – до 210,50 євро за 1 тонну ($254,93/т). Поки що невідомо, коли саме буде запроваджене експортне мито і на скільки воно підніме вартість 1 тонии пшениці. Однак чимало трейдерів сподівається, що російські експортери скористаються тимчасовою невизначеністю та прискорять відвантаження зерна, що може знизити напруженість на ринку.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що протягом минулого тижня ціни на соняшник на внутрішньому ринку України знизились на 200 грн/т.

Читайте також