Новини    08 січня 2023 18:10

На господарстві на Івано-Франківщині виявили сказ ВРХ

В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції

Випадок сказу великої рогатої худоби зафіксовано у фермерському господарстві на Івано-Франківщині. Про це повідомляє пресслужба ГУ Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів в Івано-Франківській області.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Регіональною державною лабораторією Держпродспоживслужби встановлено сказ великої рогатої худоби в одному з фермерських господарств Косівської міської громади Косівського району Івано-Франківської області.

“Захворювання виявлено за результатами лабораторного дослідження методом люмінесцентної мікроскопії (звіт про результати дослідження патологічного матеріалу від 29.12.2022  №002294 п.м./22)”, — уточнили у відомстві.

З метою координації дій з ліквідації захворювання затверджено план заходів з ліквідації сказу, визначено  неблагополучною зоною територію фермерського господарства, накладено карантинні обмеження та розпочато заходи з ліквідації сказу. В осередку захворювання вживаються всі необхідні заходи з локалізації захворювання відповідно до діючої інструкції.

Нагадаємо, за вісім місяців 2022 року Україна експортувала 11,2 тис. т живої великої рогатої худоби, що на 28,7% більше проти аналогічного періоду минулого року. Про це повідомляє пресслужба Державної митної служби.

За перше півріччя 2022 року було експортовано 5,34 тис. тонн української яловичини, що становить лише 36% від тих об’ємів, які було експортовані за аналогічний період 2021 року.

Російське вторгнення принесло на українську землю смерті, горе, страждання й шалені збитки для економіки, зокрема в агропромисловому секторі. Це знищені поля, вкрадене зерно та техніка, готова продукція, зруйновані та розграбовані склади, підприємства, тимчасово втрачені території через окупацію.

В Ізраїлі виявили спалахи патогенного пташиного грипу H5N1 ще на двох індичих фермах в країні. Перший спалах стався серед 25 000 індиків у трьох кооперативах на фермі в селі Магал біля загороджувальної стіни, побудованої Ізраїлем на окупованому Західному березі.

Раніше у США довелося знищити понад 22,8 мільйона птахів через епідемію пташиного грипу. Рекорд пташиного грипу в Сполучених Штатах був встановлений у 2014-15 роках, коли на 200 птахофабриках у 15 штатах було забито 50 мільйонів курей та індиків. Хвороба в 2014-15 роках коштувала птахівництву 3 мільярди доларів і потребувала ще 1 мільярд доларів федеральних витрат.

У Європі найбільший в історії спалах пташиного грипу зафіксували у січні 2022 року. В Європі було підтверджено 675 випадків зараження диких птахів і 534 випадки зараження домашніх тварин. Також було відзначено, що минулого року випадки пташиного грипу були виявлені у ссавців, зокрема у рудих лисиць.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...