Новини / Фінанси     05 червня 2024 17:14

На експорт інноваційної їжі українські підприємства отримати майже два мільйони гранту

Пріоритет надається підприємствам, які дотримуються принципів циркулярної економіки, зеленої економіки, екологічно чистого виробництва, енергоефективності, відновлювальної енергетики

Програма міжнародної співпраці “EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП від ЄС та Німеччини” спрямує 480 тис. євро на гранти українським малим та середнім підприємствам, передає newfood.

За умовами програми, EU4Business відбере 12 бізнесів, які отримають 40 тис. євро (приблизно 1,7 млн грн) на просування власної продукції на закордонні ринки.

Подати заявку можна до 25 червня.

EU4Business зацікавлений щонайперше у підприємствах, які виготовляють товари з експортним та інноваційним потенціалом. Зокрема це можуть бути харчові продукти або товари у сфері дизайну.

Пріоритет надається підприємствам, які дотримуються принципів циркулярної економіки, зеленої економіки, екологічно чистого виробництва, енергоефективності, відновлювальної енергетики, – акцентують в EU4Business.

Окрім безпосереднього фінансування грантоотримувачі зможуть доєднатися до групових та індивідуальних консультацій від експертів, нетворкінг-сесій та інших активностей, що допоможуть виявити та усунути процеси, що блокують бізнес на шляху до експорту та інноваційного розвитку.

Для участі у проєкті підприємство має додатково сплатити до загальної суми гранту власний внесок у розмірі 20% від суми гранту.

Детальні вимоги до учасників можна знайти тут.

Витратити грантову підтримку можливо на просування експорту, R&D дослідження, тестування та перевірку, сертифікацію продуктів, закупівлю обладнання (не більше 50% грантових коштів), маркетингові та консультаційні послуги тощо.

Нагадаємо, Міністерство аграрної політики та продовольства планує запровадити в Україні виноградарсько-виноробний реєстр. У відомстві зауважили, що впровадження реєстру забезпечить контроль якості продукції та стане основою для перезавантаження галузі виноградарства.

Очікується, що реєстр включатиме відомості про: виробників винограду, виробників виноробної продукції, виноградні ділянки, обов’язкові декларації та інші дані про виноробну продукцію.

У Верховній Раді України прийняли в цілому законопроєкт про підтримку виноробів №9030 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва виноробної продукції та спрощення господарської діяльності малих виробництв виноробної продукції”.

Новини за темою:  Спека та місцеві грози: якою буде погода в Україні 6 червня

Загалом виноградарство забезпечує від 5 до 7 тисяч постійних робочих місць у сільській місцевості, тоді як у сезонний період ця цифра подвоюється. У виноробній галузі додатково працюють ще майже 4500 осіб.

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни.

ГС “Бізнес Мережа Сільських Жінок” пропонує стати учасницями унікальної програми, спрямованої на підтримку підприємництва сільських жінок.

Держава та приватний бізнес третій рік поспіль розвивають освітньо-грантову програму TalentA. Мінагрополітики та міжнародна сільськогосподарська компанія Corteva Agriscience оголосили про співпрацю над відновленням та зміцненням жіночого фермерства в умовах війни. Ініціатива впроваджується в рамках освітньо-грантової програми для жінок-фермерок TalentA, яка ініційована та фінансується Corteva і підтримується Міністерством третій рік поспіль.

Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) розпочинає нову грантову програму для українського бізнесу, розмір гранта на екомодернізацію — до 1 млн євро, інформує Міндовкілля.

Анна Лиса

Читайте також