Новини    20 грудня 2022 14:06

На Дніпропетровщині компанія розробила технологію вирощування зелені з рекордною врожайністю


Компанія GREEN FUTURE пропонує технологію вирощування базиліку, за якою реально можна отримати 3-3,5 кг/кв.м. Такого показника в Україні не має жодна вертикальна ферма чи тепличний комплекс.

Про це AgroPortal.ua розповів засновник компанії GREEN FUTURE Віктор Шулешко.

“Я відвідав 80% тепличних комплексів по Україні. В усіх них освітлення приблизно 18 годин, у деяких — навіть 20. У нас же освітлення лише 12 годин у режимі “схід-захід”. Проміжок, скільки воно буде набирати максимальну освітленість і збавляти, грає дуже велику роль. У нас є технологія і є світильники із найвищою ефективністю”, — зазначає Віктор Шулешко.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За його словами, першою задачею, яку вони ставили перед собою, було збільшення ефективності світлодіодного освітлення. У Дніпрі вони побудували свою маленьку лабораторію на площі 40 кв. м., де на стелажах вирощували за власною технологією найбільш дороговартісну культуру — базилік. За власно розробленою інтелектуальною системою їм вдається повністю знімати всі дані, як розвивається рослина, керувати світильниками та режимами. Вже під час війни побудували бомбосховище на 200 кв.м гідропоніки, вийшло 16 незалежних один від одного контурів.

В компанії ще не знають чіткої технології вирощування салату, та й проблем додало відключення світла. Але над цим працюють, салат росте, реалізовувати його планують на Дніпропетровщині.

Нині 90% прибутку компанії з освітлення припадає саме на агроосвітлення. GREEN FUTURE — перша компанія за якістю та кількістю, яка робить агроосвітлення LED. Саме вона має найбільше постачань і найбільше закритих площ по Україні.

Нагадаємо, у жовтні Kaufland та Ultragreens відкрили перше вертикальне фермерське господарство в Румунії, продукція якого продаватиметься у магазинах роздрібної торгівлі. Інвестиції в проєкт компанії Ultragreens, провідного виробника мікророслин та трав у Румунії, становлять 350 тисяч євро.

Технологія вертикальних ферм дозволяє фермерам ОАЕ прискорити вирощування овочів у 3-4 рази і знизити витрати води на 95% у порівнянні з традиційним методом.

Український Smart Oasis Farm вже успішно представив свою “розумну ферму” у Кувейті.

Американська компанія Vertical Harvest планує розширювати свою концепцію інноваційних вертикальних теплиць у Чикаго.

Тим часом в Японії відкрили теплицю площею 13 га з електростанцією на біомасі.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...