Новини / Фінанси     12 лютого 2020 09:10

На держпідтримку АПК-2020 передбачено 4,2 млрд грн: кому та скільки виділять

Уряд презентував модель підтримки агро у 2020. Напрямки, за якими розподілять 4,2 млрд грн – це здешевлення кредитів і підтримка галузей: тваринництва; фермерства та кооперативів; садівництва.

Про модель державної підтримки на 2020 рік, яку розробив уряд, написав на своїй сторінці у Фейсбуку Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки та сільського господарства.

«Для нас важливо підтримати українських аграріїв, надати необхідні ресурси для розвитку їх бізнесу. Ми прагнемо зробити так, щоб фермер міг створити нові робочі місця, на яких би працювали українці та отримували за це гідну зарплатню», – підкреслив очільник Мінекономіки.

Загалом на державну підтримку АПК-2020 передбачено 4,2 млрд грн. Тимофій Милованов представив кожен із напрямків, де працюватиме держпідтримка, та виділені суми.

Здешевлення кредитів – 1,2 млрд грн

Більш дешевий кредит за рахунок програми (компенсації відсотків) аграрії та фермери зможуть взяти на придбання землі, поточні та капітальні інвестиції та на розвиток тваринництва. Обмеження: до 15 млн грн на одного суб’єкта в тваринництві, до 5 млн грн – на одного суб’єкта на придбання землі та інші види кредитів; один клієнт – 1 уповноважений банк; компенсація не надаватиметься учасникам іншої програми програми державної підтримки «Доступні кредити 5,7,9 %».

Підтримка галузі тваринництва – 1 млрд грн.

Спрямована відшкодовування вартості об’єктів, профінансованих за рахунок кредитів. За результатами уряд очікує введення в експлуатацію понад 100 тваринницьких ферм та комплексів, створення 1 700 додаткових робочих місць, зростання виробництво сільськогосподарськими підприємствами молока на 0,5 % та м’яса – на 0,5 %.

Здешевлення компенсації техніки та обладнання вітчизняного виробництва – 1 млрд грн

За результатами очікується збільшення обсягів реалізації вітчизняної техніки щонайменше на 15%, надходження податків і зборів у 2020 році від учасників – 2 342,3 млн грн. Тимофій Милованов пообіцяв виплатити аграріям борги 2019 року за цим же напрямком держпрограми.

Розвиток фермерства та кооперативів – 400 млн грн

Держава компенсуватиме витрати, пов’язані з наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами (100 млн грн.), а також надаватиме фінансову підтримку сільськогосподарським обслуговуючим кооперативам (300 млн грн.). По цьому напрямку очільник Мінекономіки також обіцяє повернути борги 2019 року.

Підтримка галузі садівництва, виноградарства та хмелярства – 400 млн грн

До речі, як повідомлялося раніше, у рамках цього напрямку на держпідтримку претендують і виробники картоплі – на будівництво картоплесховищ, яких хронічно не вистачає.

Читайте: В Україні ніде зберігати картоплю: дефіцит потужностей на рівні 1,2 млн тонн

Тимофій Милованов зазначив, що, розробляючи напрямки підтримки, Мінекономіки отримало та розглянуло понад 90 пропозицій від 45 профільних галузевих асоціацій, громадських організацій та підприємств, провели 31 робочу зустріч.

Раніше Landlord більш детально повідомляв, як діятиме напрямок програми здешевлення кредитів для малих сільськогосподарських підприємств, на який виділено 1,2 млрд грн: йдеться про часткову компенсацію відсотків за наданими кредитами.

Читайте також