Новини / Фінанси     30 січня 2020 16:33

Три напрямки кредитування аграріїв: кому і на що підуть гроші

Кредитування малих сільгосппідприємств; підтримка тваринництва та компенсацію відсотків за кредитами під купівлю сільгоспземель: якими будуть напрямки державної підтримки АПК на 2020 рік.

Про алгоритми держпідтримки аграріїв розповів у Фейсбуку заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький за  результатами роботи з профільними асоціаціями та уповноваженими банками.

У держбюджеті на 2020 рік зафіксована сума у 4,2 млрд грн на підтримку галузі АПК, з яких 1,2 млрд грн передбачається виділити на програму зі здешевлення кредитів.

Ось три напрямки програми здешевлення кредитів:

1. Компенсація відсотків за кредитами для с/г підприємств, які мають щорічний оборот до 20 млн грн. Цей напрям не матиме обмежень щодо цільового використання кредитів. Держава компенсуватиме до 1,5% облікової ставки НБУ, кінцева вартість кредиту для сільгоспвиробника не перевищуватиме 5%.

2. Компенсація відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва, у тому числі «нішеві» напрямки – вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та інші. Передбачається, що сума кредитів не має перевищувати 10-15 млн грн.

3. Компенсація відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель с/г призначення. Напрям розповсюджуватиметься на сільгоспвиробників різних форм господарювання. Сума компенсації відсотків не перевищуватиме 5 млн грн на рік.

Читайте: Форум Елеватор-2020: Тарас Висоцький пообіцяв аграріям 1 млрд на сільгосптехніку

Тарас Висоцький повідомив, що порядок використання коштів буде прийнято впродовж лютого.

Як раніше писав Landlord, аграрний фонд видаватиме кредити під аграрні розписки.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також