Новини / Фінанси     30 січня 2020 16:33

Три напрямки кредитування аграріїв: кому і на що підуть гроші

Кредитування малих сільгосппідприємств; підтримка тваринництва та компенсацію відсотків за кредитами під купівлю сільгоспземель: якими будуть напрямки державної підтримки АПК на 2020 рік.

Про алгоритми держпідтримки аграріїв розповів у Фейсбуку заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Тарас Висоцький за  результатами роботи з профільними асоціаціями та уповноваженими банками.

У держбюджеті на 2020 рік зафіксована сума у 4,2 млрд грн на підтримку галузі АПК, з яких 1,2 млрд грн передбачається виділити на програму зі здешевлення кредитів.

Ось три напрямки програми здешевлення кредитів:

1. Компенсація відсотків за кредитами для с/г підприємств, які мають щорічний оборот до 20 млн грн. Цей напрям не матиме обмежень щодо цільового використання кредитів. Держава компенсуватиме до 1,5% облікової ставки НБУ, кінцева вартість кредиту для сільгоспвиробника не перевищуватиме 5%.

2. Компенсація відсотків за кредитами, залученими на розвиток тваринництва, у тому числі «нішеві» напрямки – вівчарство, козівництво, бджільництво, звірівництво та інші. Передбачається, що сума кредитів не має перевищувати 10-15 млн грн.

3. Компенсація відсотків за кредитами, залученими під купівлю земель с/г призначення. Напрям розповсюджуватиметься на сільгоспвиробників різних форм господарювання. Сума компенсації відсотків не перевищуватиме 5 млн грн на рік.

Читайте: Форум Елеватор-2020: Тарас Висоцький пообіцяв аграріям 1 млрд на сільгосптехніку

Тарас Висоцький повідомив, що порядок використання коштів буде прийнято впродовж лютого.

Як раніше писав Landlord, аграрний фонд видаватиме кредити під аграрні розписки.

Читайте також