Новини / Овочівництво     11 лютого 2020 10:45

В Україні ніде зберігати картоплю: дефіцит потужностей на рівні 1,2 млн тонн

На сьогодні картоплесховища України можуть зберегти усього 300 тис. тонн продукції. При цьому мінімально необхідний рівень для внутрішніх потреб - 1,5 млн тонн. Картоплярі розраховують на державну допомогу для будівництва нових сховищ.

Про величезний дефіцит потужностей для зберігання картоплі, який оцінюється у 1,2 млн тон розповіла директор Української асоціації виробників картоплі Оксана Руженкова, передає Інтерфакс-Україна.

За словами Оксани Руженкової, за останні п’ять років картоплесховища на 350 тис. тонн стали непридатними.

Картоплярі розуміють, що через брак сховищ не здатні задовольнити навіть внутрішній попит на ринку країни, який оцінюється щонайменше у 1,5 млн тонн.

Виробники картоплі розраховують на державну підтримку у будівництві сховищ. Адже цьогоріч планується виділити з бюджету 400 млн грн.

«Якщо на наші потреби залишиться близько 200 млн грн (із загального обсягу коштів за програмою з питань садівництва) – ми будемо щасливі. Ми побудуємо картоплесховища на 100 тис. тонн й Україна зможе хоч трохи знизити дефіцит», – каже Оксана Руженкова.

Вона додає, що на 100 тис. тонн сховищ із нуля потрібно майже 23 млн євро.

Читайте: МакДональдз шукає українського постачальника картоплі

Наразі, за даними асоціації, 95% картоплі в Україні вирощують на присадибних ділянках. Переробні потужності в Україні становлять лише приблизно 250 тис. тонн картоплі. Україна експортує невеликі обсяги переважно до Молдови, імпортує близько 270 тис. тонн із РФ і Білорусі.

Оксана Руженкова звернула увагу на те, що карантинні правила Білорусі, РФ і ЄС обмежують експорт української картоплі. На сьогодні лише два господарства, які займаються промисловим вирощуванням картоплі, пройшли перевірку та готові експортувати її до ЄС.

Раніше Landlord повідомляв, чому російська картопля посунула з ринку українську.

Читайте також