Новини    03 квітня 2023 19:31

На Чернігівщині підтвердили випадок африканської чуми свиней

Фермерам рекомендували не здійснювати господарські зв’язки із визначеною територією

На Чернігівщині зафіксовано випадок африканської чуми свиней в дикій фауні, повідомляє пресслужба Головного управління Держпродспоживслужби у Чернігівській області.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

На території Ічнянського національного природного парку зареєстровано випадок африканської чуми свиней у дикого кабана (один труп – залишки від дикого кабана), що підтверджено звітом про результати  дослідження від 29.03.2023 № 003001 м.п.м./23 Державного науково-дослідного інституту з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (виявлено ДНК – вірусу африканської чуми свиней).

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС проведено засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній державній адміністрації, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зони захисту та нагляду.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють діяльність із розведення, утримання та обігу свиней рекомендували не здійснювати господарські зв’язки із зазначеною територією.

Нагадаємо, Міністерство сільського господарства Китаю закликало фермерів вжити заходів для зменшення надмірного виробництва свинини та тиску на ціни, які, за словами чиновника, впали нижче собівартості розведення через слабке споживання.

Асоціація “Свинарі України” впровадила проєкт із відновлення перерваних війною ланцюгів постачання на вітчизняному ринку свинини. Така підтримка для українських виробників та переробників здійснюється за підтримки Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО).

Асоціація “Свинарі України” назвала двадцятку ключових операторів ринку, що забезпечували близько 60% промислової пропозиції свинини та отримувала щонайменше 66% чисельності основних свиноматок в промисловому секторі станом на початок року.

Навесні в Україні може спалахнути епідемія грипу птиці. Щоб запобігти появі захворювання, власникам птахівницьких господарств слід виконувати ветеринарно-санітарними правила, що особливо актуально у період міграції.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...