Новини / Фінанси     23 лютого 2021 11:05

На агросектор припадає 54% усіх кредитів за програмою «5-7-9%»

Загалом від старту державної програми «Доступні кредити 5-7-9%» позичальники профінансовані майже на 21,5 млрд грн

Від старту державної програми підтримки бізнесу «Доступні кредити 5-7-9%» акредитованими банками-учасниками загалом видано 8 916 кредитів. Загальна сума фінансування, отриманого підприємствами вже досягла 21,4 млрд грн. Про це повідомили у міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.

Як і раніше, найбільша питома вага кредитування – це рефінансування попередньо отриманих позик. На це видано більше половини від усього обсягу коштів – 12,3 млрд грн. Другим за розміром напрямом – 5,3 млрд грн – стале антикризове кредитування під 3% річних. При цьому, як повідомляється, на капітальні інвестиції підприємці отримали 3,8 млрд грн кредитів.

За галузевим складом залучених позик, як і раніше, найбільшу питому вагу мають підприємства аграрного сектору:

  • сільськогосподарські підприємства: 54%;
  • підприємства торгівлі та виробництва: 19%;
  • підприємства промислової переробки: 15%;
  • інші: 12%.

ЧитайтеОбсяг експорту пшениці та кукурудзи з України відповідає меморандуму

За регіональною класифікацією лідерами залишаються Львівська, Харківська, а також Київська області. За останній тиждень банки-учасники програми «Доступні кредити 5-7-9%» підписали 125 договорів на суму 886 млн грн. Зокрема, 312 млн грн від загальної суми укладених за останній тиждень угод складають кредити з рефінансування попередньо виданих позик, 47 млн грн – це видані уповноваженими банками інвестиційні кредити, а на антикризові кредити під 3% залучено 527 млн грн.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграріям потрібен оновлений закон про аграрні розписки.

Читайте також