Новини / Політика     22 лютого 2021 16:01

Україна не зможе досягти європейського рівня дотування фермерів

Для розвитку малих фермерських господарств Україна має йти американським шляхом підтримки: надання доступу до технологій і підвищення ефективності виробництва

Для розвитку малих фермерських господарств Україна має йти американським шляхом підтримки за рахунок надання їм доступу до технологій і підвищення ефективності виробництва. Про це заявив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов у коментарі УНН.

Європейська модель підтримки базується на розвитку за рахунок прямих дотацій, але в Україні з високою питомою вагою агарного виробництва у ВВП це просто неможливо.

«У Європейському Союзі досить багато малих фермерів, але ця система існує за рахунок масованих державних дотацій. Такий рівень державних дотацій в Україні фізично неможливий, тому що у нас аграрний сектор важить багато, і відповідно ми просто не можемо собі це дозволити», – пояснив він.

На думку Михайла Соколова оптимальним сценарієм розвитку сільського господарства є американська модель, у якій держава вкладається в розвиток фермера, надаючи йому доступ до технологій і всього необхідного, що може підвищити його продуктивність.

ЧитайтеСвіт знаходиться лише на початку тривалого циклу високих цін на зерно

«Найбільш яскравий приклад – це США. Ми приходимо до того, за рахунок чого можна конкурувати: це роботизація, це широкозахватна техніка, це управління комбайнами через супутники і так далі. Тобто це все капіталомісткі технології, які знижують частку ручної праці в сільському господарстві», – зазначив він.

Саме такий шлях, за його словами, дає захист маленькому фермеру і шанс «зрости» в середнього, об’єднатися в кооперативи і продавати продукцію на експорт. Тому підтримка повинна фокусуватися саме на зростанні ефективності фермерських господарств, адже в найближчі десятиліття в України у будь-якому разі не буде грошей для того, щоб надавати підтримку на рівні, порівнянному з ЄС, завершив Михайло Соколов.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Рада затвердила проєкт про стимулювання фермерських господарств.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також