Новини / Технології     07 лютого 2019 12:56

На 3 га – 200 тисяч головок салату: як вирощують зелень у теплицях без людей

Перший урожай салату зібрали минулого тижня в теплицях голландської компанії  Warmenhuizen. Особливістю господарства є практично повна автоматизація виробництва: від посіву до пророщування і процесу росту, який відбувається у 10-шарових вертикальних гідропонних теплицях.

Про це повідомляє HortiDaily.

У новоствореному  тепличному господарстві Warmenhuizen у Нідерландах вирощують 6 сортів салату. Виробництво триватиме цілий рік. На 3 гектарах площі розраховують отримати близько 190 тис. головок.

Це майже повністю забезпечить потреби голландського споживача. Тож лише невелику кількість салату доведеться імпортувати взимку з південних країн, що дасть змогу суттєво скоротити транспортні витрати, а отже і викиди СО2.

ЧитайтеЄдина в Україні і одна з лише трьох у світі: компанія вирощує зелень методом аеропоніки

Особливості тепличного господарства Warmenhuizen

  • Є окремі приміщення для проростання насіння і окремі вертикальні кімнати для вирощування сільськогосподарських культур.
  • Насіння може вирости в зрілу рослину протягом 7-8 тижнів.
  • Продукт можна простежити протягом усього процесу.
  • Коли всі заплановані технології та пристрої запустять, майже все буде автоматизовано, і люди стануть взагалі не потрібними в теплиці. Весь процес може віддалено відстежуватися через камери.
  • Гідропоннне вирощування дає змогу використовувати менше добрив і пестицидів.

Landlord раніше повідомляв про те, що бельгійська компанія Hortiplan уже чверть століття виготовляє повністю автоматизовані гідропонні системи для листової зелені та овочів і бере активну участь у вирощуванні тепличних культур.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також