Новини

Морозна погода в Україні утримається увесь наступний тиждень

В Україні 13-18 січня утримається справжня зима. сніжну та морозну погоду прогнозують по всій території України.

Про це в коментарі “Телеграфу” розказав синоптик Ігор Кібальчич.

Погода 13 січня

У суботу по всій Україні, за винятком крайнього заходу та Криму, очікується холодна погода з нічними температурами -8…-13°С, денними -3…-8°С.

“У північних, східних та місцями центральних областях вночі температура повітря становитиме -17…-22°С, днем -7…-12°С. У західній частині пройде сніг, місцями хуртовини”, – попереджає синоптик.

Погода 14-15 січня

У ці дні морози поступово ослабнуть завдяки циклону. Вночі стовпчики термометрів піднімуться до -7…-12°С, вдень буде -2…-7°С. 15 січня в Україні вже буде близько 0°С, а на півдні та в Криму повітря прогріється до +7°С.

“Очікується сніг, мокрий сніг, місцями хуртовини. У південних областях мокрий сніг із переходом у дощ. Місцями ожеледиця. Вітер переважно західний/південно-західний, 9-14 м/с”, – каже Ігор Кібальчич.

Читайте також: Озимі можуть загинути: вчені НААН дали несприятливий прогноз розвитку посівів з огляду на погодні умови січня 2024

Погода 16-18 січня

“У період з 16 по 18 січня відбудеться черговий “обвал” холодного арктичного повітря та зниження температури в Україні на 5-10°С”, – попереджає фахівець.

Так, за його даними, вночі мінімальна температура опускатиметься до -13…-18°С, а вдень буде -5…-10°С. Тепліше традиційно буде на півдні та крайньому заході країни: вночі -5…-10°С, вдень 0…-5°С.

“Під кінець другої декади січня очікується стійкіше зростання температури повітря аж до відлиги на більшій частині України та опади у змішаній формі (сніг, мокрий сніг, місцями з дощем)”, – прогнозує Ігор Кібальчич.

Таким чином, за даними синоптика, найближчі 10 днів в Україні будуть досить холодними з окремими короткими періодами незначного потепління. Кількість опадів очікується у межах норми.

Нагадаємо, виробники картоплі не могли зібрати урожай у деяких регіонах Німеччини, Нідерландів та Бельгії через сильні опади, які тривали кілька тижнів.

Українські вчені попереджають, що відлига, інтенсивне танення значної кількості снігу, подальше випадання дощу призводить до перезволоження ґрунту. У понижених місцях на полях з озимими можуть застоюватися талі води, які можуть перетворитися на льодову кірку зі зниженням температур.

Валерія Пепеля

Валерія Ясницька

Журналіст-аналітик, редактор. Пише інтерв'ю та статті про агробізнес. Має дві вищі освіти - економічну та технічну. У друкованих та онлайн-ЗМІ працює від 2006 року. Улюблена тематика - економічне та соціально-політичне життя України.

Схожі статті

Кнопка "Повернутися до початку