Новини    05 жовтня 2017 17:51

Молочники збільшили прибутки на 9,5% з початку року


Українські фермери-виробники нині налаштовані оптимістично – у вересні український молочний індекс зріс на 12,7%. При цьому 12% забезпечило зростання цін на молоко, і 0,7% – падіння ціни на кормовий раціон.

Про це у Facebook пише економіст ФАО Андрій Ярмак. Утім, прибутковість переробки продовжує знижувати, а споживання молокопродуктів падає дуже високими темпами.

«По-перше, зростання цін в вересні було значно нижчим, ніж в останні чотири роки. В середньому, в 2013-16 роках зростання цін в вересні до серпня складало 16,4%, а цього року – лише 12,7%. Це ще раз говорить про те, що ми показували на цифрах кілька разів в поточному році – молочний бізнес стає професійнішим, сезонні коливання затихають, ціни вирівнюються. Я беру на себе сміливість стверджувати, що аби не світове зростання цін на молочні жири, ми в цьому році взагалі мали нетипові цінові тенденції на внутрішньому ринку, дуже схожі на ті, що ми бачимо в розвинених молочних країнах. Крім того, кумулятивна прибутковість виробництва молока в професійних господарствах в порівнянні з попереднім роком дещо знизилася порівняно з тим, якою вона була за підсумками серпня – зараз вона на 37,6% перевищує ту, що була за перші три квартали 2016 року», – зазначає Ярмак.

За перші дев’ять місяців року професійні виробники молока заробили на 9,5% більше, ніж в середньому за останні 5 сезонів.

«Це бомба уповільненої дії. Світові ціни на молочні жири, можливо, вже сягнули своїх максимумів, виробництво знову швидко зростає, а споживання розчаровує. Отже, ми знову морально маємо готуватися до того, що світові ціни можуть раптово перестати нас підтримувати. Враховуючи вкрай поганий фінансовий стан більшості українських молочних експортерів, це досить тривожна тенденція», – міркує Ярмак.

Раніше повідомлялося, що падіння цін на молоко на світовому ринку в середині 2016 року досягло свого дна, «потягнувши» за собою й Україну. Перша половина 2016 року характеризувалася досить низькими цінами на молоко в країні. Цьому посприяла криза світового молочного ринку, і як наслідок, відсутність експорту українських молочних продуктів. Також відіграли свою роль втрата російського ринку збуту й пошук нових ринків.

Нині ж динаміка зростання світових цін на всі основні молочні продукти відновилася й, за оцінками експертів FAO, триватиме до кінця року.

 

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...