Новини    10 листопада 2022 09:09

В Україні зростає виробництво молока А2


Молоко А2 має офіційне підтвердження в Україні, що воно безпечне та корисне. Науковці Сумського національного аграрного університету розробили нормативні документи виробництва такого молока.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Технічні умови, де викладено вимоги до якості молока А2, затверджено в Сумистандартметрології.

Нині молоко А2 (так зване “лагідне” молоко) та продукцію з нього виробляють сумська сироварня O’bereg та Ічнянський завод сухого молока і масла.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

В асортименті O’bereg і звичайне молоко А2 та йогурти, і безлактозне молоко А2.

“Фактично це – перший у світі промисловий виробник безлактозного молока А2”, – підкреслив співзасновник проєкту “Ангельське молоко” Остап Древицький.

“Цей проєкт ми почали у 2020 році, й рік працювали над посиленням стада, використовуючи запліднення биками А2, – розповів головний технолог ПОСП “Ічнянське” Володимир Овчаренко. – Нині маємо 330 корів із генотипом А2, яких утримують окремо на кормах власного виробництва. Плануємо, що десь через чотири роки повністю перейдемо на виробництво молока А2. Це – молоко екстракласу, що має підвищений уміст білків і жирів”.

Довідка: Молоко А2 потребують люди, чутливі до молочного білка казеїну. За підрахунками експертів, таких в Україні близько 30%.

Нагадаємо, в другій половині жовтня закупівельні ціни на молоко від промислових господарств продовжили висхідну тенденцію. Підтримку вартості створювали попит зі сторони переробників, зокрема сироробів, та сезонне скорочення виробництва молока. Надалі також очікується зростання цін на молоко.

Через знеструмлення виробників та переробників молочних продуктів внаслідок обстрілів та планові відключення задля економії електроенергії, порушено основні виробничі процеси молокопереробних підприємств. Це може призвести до скорочення виробничих потужностей та дефіциту товарів.

Також виробники просять скасувати заборону на приймання молока від населення під час війни. Якщо заборонити заводам приймати молоко від населення зараз, це створить величезний дефіцит сировини і помітне її здорожчання. В результаті ми побачимо ще дорожчі молокопродукти на полицях.

Ціни на молоко зростають по всьому світу, оскільки війна в Україні загрожує постачанням кормів і добрив для корів.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...