IFC надасть агрохолдингу МХП Юрія Косюка кредиту у $100 млн на достроковий викуп єврооблігацій на $500 млн із погашенням у травні 2024 року, передає Forbes.
Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter
Зазначається, що фінансування надається спільно з раніше оголошеним кредитом у $30 млн ТОВ “Вінницька птахофабрика” для фінансування модернізації та розширення потужностей заводу з виробництва біометану із сільськогосподарських відходів. Проєкт також планується підтримати коштом змішаного пільгового фінансування, що покриє гарантію відшкодування перших збитків на $60 млн.
Наприкінці вересня МХП зробив пропозицію про достроковий викуп своїх єврооблігацій на $500 млн із погашенням 10 травня 2024 року за ціною 85% від номіналу.
Агрохолдинг повідомив, що досяг принципової угоди з низкою міжнародних фінансових інститутів та організацій розвитку (МФІ) щодо укладання кредитних угод на загальну суму до $400 млн, надходження від яких можуть бути використані для викупу. На початку жовтня стало відомо, що пропозицію агрохолдингу МХП про викуп за 85% від номіналу єврооблігацій на $500 млн із погашенням у травні 2024 року прийняли власники євробондів на загальну номінальну суму $150,8 млн, або приблизно 30,2% від непогашеної сукупної суми облігацій.
Раніше Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (DFC) виділила МХП кредит у на $250 млн. Кошти планувалось використати для рефінансування боргу МХП, підтримки поточної діяльності компанії з виробництва птиці та зерна та покриття втрат, повʼязаних із війною.
Читайте також: Вінницька МХП може отримати до $30 млн кредиту від IFC для розширення потужностей заводу з виробництва біометану
Довідка: МХП – найбільший виробник курятини в Україні й експортер цієї продукції в ЄС. За даними компанії, вона займає понад 55% українського ринку виробництва курятини та 35% її споживання. МХП представлений торговими марками “Наша Ряба”, “Легко”, “Бащинський”. Юрій Косюк через компанію WTI Trading Limited володіє 59,7% акцій МХП. Основні потужності групи розташовані в Україні, також вона має фабрики в Словенії, Сербії, Хорватії й Боснії та Герцеговині (через Perutnina Ptuj).
Нагадаємо, операційний прибуток компанії МХП у першому півріччі 2023 року зріс до $152 млн, збільшившись на 100% порівняно з минулим роком (1 півріччя 2022 року — $76 млн), а операційна маржа зросла з 7% до 10%.
За прогнозами за 2023 рік агрохолдинг “МХП” зможе збільшити дохід на 5% до $2,77 млрд та отримає чистий прибуток на рівні $140 млн, що буде становити $1,26 в перерахунку на одну акцію. За прогнозами аналітиків Eavex Capital, котирування акцій “МХП” на Лондонській біржі можуть підвищитися протягом цього року з позначки в $3,5 до $6, що передбачає потенціал зростання на 70%.
Як відомо, агрохолдинг МХП закінчив минулий рік із чистими збитками у розмірі $231 млн. Для порівняння, у 2021 році чистий прибуток компанії склав $393 млн. Виручка сегмента рослинництва у 2022 році склала $158 млн (2021 р — $188 млн). Зниження на 16% порівняно з аналогічним періодом минулого року відбулося переважно через зменшення обсягів реалізації внаслідок пізнього завершення збиральної кампанії та нижчої врожайності кукурудзи, соняшнику та пшениці.
Агрохолдинг МХП у першому кварталі 2023 року відкрив 8 нових магазинів під брендом “М’ясомаркет”.
Раніше МХП повідомив, що досяг принципової домовленості з кількома міжнародними фінансовими установами про отримання кредиту на суму до $400 млн. Серед кредиторів буде, наприклад, Європейський банк реконструкції та розвитку, який збирається надати компанії чверть суми.
Анна Лиса
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!