Новини    18 травня 2022 19:44

МХП вийшов на рівень експорту, що дорівнює об’єму до повномасштабного нападу РФ

У квітні експортовано 25 тис. т соняшникової олії та 35 тис. т курятини. Водночас у травні вже половину цього експортували.

Агрохолдинг МХП за підсумками квітня 2022 р. відновив обсяг експорту продукції до довоєнного рівня. Про це заявив директор філії “МХП-Логістика” Олег Упатов, повідомляє AgroPortal.

“Вийшли на 100% довоєнного експорту… Але, на жаль, це дуже дорого”, — зазначив Упатов.

Він уточнив, що у квітні експортовано 25 тис. т соняшникової олії та 35 тис. т курятини. Водночас у травні вже половину цього експортували.

Упатов зауважив, що такий результат досягнуто неймовірними зусиллями, і навіть його утримання є важливим завданням, оскільки виникають нові проблеми: дефіцит палива, збільшення черг через поступове відновлення інших експортерів при обмеженій пропускній спроможності кордону, що зберігається.

Зокрема, він зазначив, що логістика в ЄС виявилася неготовою та нездатною обробити такі експортні обсяги з України.

За його словами, МХП доводиться експортувати продукцію через чотири порти — Констанца в Румунії, Гданськ у Польщі, Клайпеда в Латвії та Копер у Словенії.

Ще однією майбутньою проблемою Олег Упатов назвав дефіцит контейнерів, які поки що залишаються в країні після початку війни, але які з великою ймовірністю “вимиватимуться”, оскільки міжнародні контейнерні лінії не дуже хочуть постачати контейнерне обладнання в Україну.

Довідка. Агрохолдинг МХП — провідний виробник курятини в Україні з найбільшою часткою на ринку. МХП володіє та контролює всі етапи виробництва курятини: від вирощування зернових та олійних культур, виробництва комбікормів до виробництва інкубаційних яєць та вирощування бройлерного поголів’я, переробки, збуту, дистрибуції та продажу м’яса птиці (зокрема, через партнерські брендовані точки). Агрохолдинг також посідає провідну позицію у рослинництві.

Нагадаємо, компанія МХП відновлює зв’язки з колишніми партнерами й активно залучає нових в рекордно короткі терміни. Загалом з початку війни вдалося налагодити роботу з 25 новими контрагентами і цей список зростає

Раніше Landlord повідомляв, що МХП попросив бондхолдерів про відстрочку виплати відсотків за еврооблігаціями.

Стало відомо, що росіяни обстріляли склад МХП.

Також МХП надало 4 тисячі тонн безплатної продукції для постраждалих від війни.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...