Новини / Технології     23 листопада 2022 12:12

МХП розширює площі під strip-till


Наразі в агрохолдингу вже близько 7 тис. гектарів під цією технологією. Згаданий тип обробітку ґрунту дає змогу заощадити вологу у посушливих регіонах.

Про це розповів керівник агрономічного відділу агроіндустріального холдингу МХП Віктор Марценюк в інтерв’ю в журналі The Ukrainian Farmer.

Пожнивні рештки тут подрібнюють, а обробіток дисковими боронами замінюють на обробіток агрегатами вертикального типу (Vertical tillage), щоб не замішувати їх у ґрунт, а лишати на поверхні поля, чим зменшують ерозію й покращують структуру ґрунту.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

Важливо, що такий тип обробітку в посушливих регіонах на піщаних ґрунтах дає змогу нагромадити й зберегти вологу. А в регіонах, для яких характерне перезволоження, запобігає водній ерозії.

“Наприклад, у Хмельницькій області ми перейшли на strip-till якраз через надлишок вологи. Коли на горбистій місцевості за годину випадало 50 мм дощу, наші посіви просто змивалися. А тепер такої проблеми немає. Надалі також плануємо розширювати площі під цією технологією”, – зазначив Марценюк.

Нагадаємо, агрохолдинг МХП, найбільший виробник курятини в Україні, за необхідності надає своїм комерційним партнерам фури-рефрижератори з працюючими електричними генераторами, що дає змогу не допустити псування харчових продуктів у торговельних точках під час припинення подачі електроенергії.

МХП, закінчила перше півріччя 2022 року (період січень-червень) зі збитком у 89 млн доларів США. За перше півріччя 2022 року компанія перерахувала до бюджету понад 2 млрд грн податків.

МХП, виробник курятини “Наша Ряба” буде за домовленістю з Міністерством реінтеграції постачати курятину на звільнені території у Харківській та Херсонській областях.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також