Новини / Інвестиції     04 жовтня 2021 10:17

Мінінфраструктури в найближчі чотири роки хоче передати всі порти в приватні руки

Кабінет Міністрів України відібрав три українські морські торговельні порти, які мають продати в рамках малої приватизації

Мінінфраструктури пропонує в найближчі чотири роки три морських порти — Усть-Дунайськ, Білгород-Дністровський і Скадовський передати віддати на приватизацію, а інші – в концесію.

Усть-Дунайськ, Білгород-Дністровський і Скадовський невеликі регіональні порти, які нині потребують значних інвестицій, але здатні в перспективі забезпечити місцеві компанії дешевшою логістикою. З їх допомогою можна буде здійснювати перевалку аграрних культур, паливо-мастильних матеріалів, мінеральних добрив, деревини та вугілля.

Усі три порти вже включено до переліку об’єктів, що підлягають приватизації. Є проблеми, що об’єднують приватизацію портів. На жаль, більшість із них зав’язли в судах, заставах і арештах.

Читайте: Херсонський морпорт до кінця року передадуть концесіонеру

Фонд держмайна цього року планує продати два із трьох вищезгаданих портів. Майже все майно порту Усть-Дунайськ на сьогодні передано на баланс порту, тому аукціон з його продажу не становитиме якихось труднощів. Схожа ситуація з Білгород-Дністровським.

А от Скадовський порт потребує більшого часу на підготовку, тому очікується, що його аукціон відбудеться ближче до кінця 2021 року або пізніше. У порту Скадовськ згідно з інформацією держреєстру, все майно порту зараз арештовано. Також частина порту усе ще перебуває в АМПУ, і зараз триває робота над процесом передачі, щоб сформувати цілісний майновий комплекс порту. І, напевно, Скадовськ буде останнім із трьох портів, що їх передадуть на приватизацію, оскільки зараз інші два краще підготовлені до цього процесу.

Landlord раніше повідомляв, що компанія “Рісойл-Херсон”, яка виграла конкурс на концесію морського порту в Херсоні, збирається вкласти в модернізацію потужностей $15 млн для того, щоб максимально задіяти потенціал річки Дніпро й створити на базі порту логістичний хаб.

Джерело: Голос України

Читайте також