Новини / Трейдинг     31 січня 2020 17:42

Логістичний та зерновий хаб – як розвиватимуть порти Херсон та Ольвія

Плани на розвиток морських портів "Херсон" та "Ольвія" розкрили компанії, що взяли українські порти в концесію.

Про це повідомляє Економічна правда.

Херсонський морський порт розвиватиметься як логічний хаб. Про це сьогодні на пресконференції розповів Шота Хаджишвілі, засновник “Рісойл-Херсон” – компанії-переможця конкурсу з концесії Херсонського морського торговельного порту (МТП).

Компанія “Рісойл-Херсон” збирається вкласти в модернізацію потужностей морпорту $15 млн для того, щоб максимально задіяти потенціал річки Дніпро та розвивати річкові вантажні перевезення. На думку Хаджишвілі, двічі збільшити обсяги перевалки порту можна буде за найближчі 5 років.

В Херсонському порту компанія-концесінер збирається моденрізувати  потужності зі зберігання вантажів, придбати нові крани, запроваджувати інформаційні технології. А також збудувати заводи із переробки висівок та сої.

“Плануємо використовувати всі можливості судноплавства на Дніпрі, включаючи придбання і будівництво сучасних суден”, – розповів Шота Хаджишвілі.

Читайте: Дельта Вілмар СНД збудує завод для переробки сої в порту Південний – АМПУ

Натомість морський порт “Ольвія” стане зерновим хабом. Такі наміри озвучили представники QTerminals Невілл Біссетт, що так само отримала порт у концесію.

Катарська компанія заявила про будівництво нового зернового терміналу та двох нових причалів. Також хоче модернізувати навантажувальне обладнання, відремонтувати старі будівлі, дороги, електропотужності порту.

Концесіонер також збирається оновити зерновий термінал біля причала №2,  крани і навантажувальне обладнання, вдосконалити складські приміщення.

Міністр транспорту і комунікацій Держави Катар Джасім Аль Сулейті повідомив, що надання права концесії дає можливість інвестувати близько $120 млн у розвиток порту.

Landlord раніше повідомляв, що низькі тарифи та єдині правила перепусток у порти пообіцяла  Адміністрація морських портів України на 2020 рік.

Читайте також