Новини    18 лютого 2022 12:32

Мінфін розкрив держгарантії за китайським кредитом ДПЗКУ


У межах державних гарантій Міністерство фінансів України сплатило $87,6 млн з бюджету на чергову виплату за китайським кредитом Державної продовольчо-зернової корпорації. Про це під час комітетських слухань щодо ДПЗКУ підтвердив в.о. голови корпорації Василь Коваленко, передає AgroPolit.

Черговий платіж у розмірі $96,4 млн, сплачено ДПЗКУ лише у сумі $8,8 млн із запізненням у чотири дні. Повідомляється, що держгарантії розкривалися для виплати відсотків за китайським кредитом.

Варто зауважити, що, згідно з законодавством, компанія має повернути кошти Мінфіну протягом 30 днів.

Наразі слухання тривають, під час них обговорять подальші варіанти дій щодо китайського кредиту компанії.

Нагадаємо, раніше повідомлялось, що з суми у $96,4 млн, яку корпорація повинна була сплатити Китаю, державний трейдер сплатив лише $8,8 млн. Решту платежу у сумі $87,6 млн було сплачено Міністерством фінансів в рамках держгарантії — це близько 2,5 млрд грн.

Довідка. “Державна продовольчо-зернова корпорація України” — національний оператор зернового ринку України. ДПЗКУ створено постановою Кабінету Міністрів України від 11 серпня 2010 р. До складу компанії входить 45 філій: Головна торговельно-експортна філія, 2 портові елеватори — Одеський та Миколаївський, 24 лінійні елеватори, 18 комбінатів хлібопродуктів, 17 млинів, 1 круп’яний та 2 комбікормові заводи.

В грудні 2012 року ДПЗКУ отримала 1,5 млрд доларів кредиту від “Ексімбанку Китаю” під державну гарантію України на поставки українського зерна до Китаю.

Стало відомо, що екскерівника філії АТ “Державна продовольчо-зернова корпорація України” підозрюють в зловживанні на 300 тис. грн.

Також стало відомо, що державні аудитори перевірять спроможність ДПЗКУ розрахуватися з державою за виконання гарантованих зобов’язань, оскільки обов’язковий платіж за китайським кредитом здійснило Міністерство фінансів. 

Раніше Landlord повідомляв, що ДПЗКУ входить у дефолт. Державна продовольчо-зернова корпорація може сплатити лише 9% потрібно суми виплати за китайським кредитом, що означає її дефолт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...