Новини / Фінанси     09 лютого 2022 19:30

В ДПЗКУ проведуть аудиторську перевірку через китайський кредит

Аудитори мають дослідити питання цільового використання, своєчасності повернення кредитів і позик

Державні аудитори перевірять спроможність «Державної продовольчо-зернової корпорації України» (ДПЗКУ)  розрахуватися з державою за виконання гарантованих зобов’язань, оскільки обов’язковий платіж за китайським кредитом здійснило Міністерство фінансів. Про це повідомив міністр фінансів Сергій Марченко на засіданні уряду 9 лютого.

Зазначається, що аудитори мають дослідити питання цільового використання, своєчасності повернення кредитів і позик, залучених під державні гарантії та питання законності витрат коштів ДПЗКУ, зокрема погоджених Мінфіном планових витрат коштів.

Нагадаємо, у жовтні минулого року Кабінет міністрів України створив міжвідомчу робочу групу, яка займеться питанням виплат Державної зернової корпорації за боргами перед китайськими держкомпаніями. Кредит у 1,5 млрд доларів ДПЗКУ отримав ще у 2012 році з поверненням до 2027 року. Його видали під українські держгарантії з метою налагодити систематичні постачання продукції до Китаю.

Корпорація заборгувала перед Китайським ексімбанком та Китайською національною корпорацією машинної промисловості і генеральних підрядів.

Раніше Landlord повідомляв, що ДПЗКУ входить у дефолт. Державна продовольчо-зернова корпорація може сплатити лише 9% потрібно суми виплати за китайським кредитом, що означає її дефолт.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також