Новини    23 січня 2018 11:42

Мінфін пропонує зміни до Бюджетного кодексу


У Міністерстві фінансів України хочуть закріпити на законодавчому рівні середньострокове бюджетне планування на усіх рівнях бюджетної системи. Про це йдеться у повідомленні прес-служби відомства на сторінці у Facebook.

Вже на найближчому засіданні Мінфін винесе на розгляд Кабінету міністрів України розроблені відповідні зміни до бюджетного кодексу.

«У новому році Мінфін уже розпочав роботу над формуванням Бюджетної декларації на 2019-2021 роки. Це ключовий елемент середньострокового бюджетного планування, яке Мінфін запроваджує в Україні. Вже на найближчому засіданні уряду Мінфін винесе на розгляд Кабміну розроблені зміни до Бюджетного кодексу, щоб закріпити на законодавчому рівні новий ефективний механізм управління бюджетним процесом – середньострокове бюджетне планування на усіх рівнях бюджетної системи”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві вважають, що це налагодить стратегічний підхід до розподілу коштів з бюджету України.

«Це революційний крок, адже перехід від однорічної до трирічної перспективи бюджетного планування – це системна зміна бюджетної політики, яка забезпечує стратегічний підхід до визначення пріоритетних заходів та ефективний розподіл ресурсів», – додали у відомстві.

23 березня 2017 року рада прийняла урядовий законопроект про зміни до Бюджетного кодексу України щодо запровадження середньострокового бюджетного планування. 14 квітня його підписав Президент. Але, згідно заяві першого заступника міністра фінансів Оксани Маркарової, під час прийняття законопроекту, даний документ представляє не саму реформу, оскільки для неї потрібен новий Бюджетний кодекс, над яким уряд працював у 2017 році.

«Однак сьогодні ми просимо, і уряд уже затвердив дану концепцію і саме такий підхід: пройти в «пілотному» режимі і вже 2017 року подати на ваш розгляд трирічну бюджетну резолюцію зі «стелями», а також конкретним переліком стратегічних цілей», – додала Маркарова.

Читайте також

Ще немає новин у цій стрічці ...