Новини / Фінанси     29 жовтня 2020 17:26

Мінекономіки і НБУ презентували проект закону про агрострахування

Страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою буде впроваджуватися вже з 2021 року – у бюджеті на наступний рік закладено на це 672 млн грн

Страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою буде впроваджуватися вже з 2021 року. З цією метою в держбюджеті на наступний рік передбачені кошти у розмірі 672 млн грн. Про це під час презентації змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» заявив міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства Ігор Перашко.

«Враховуючи погодну турбулентність, глобальні зміни клімату та їх вплив на аграрне виробництво, впровадження ефективної системи агрострахування є надзвичайно актуальним завданням на сьогодні. Особливо ця нагальна потреба стала очевидною у зв’язку з посухою цього року на півдні України і неможливістю фермерів отримати доступ до страхового продукту», – зазначив він.

Міністр додав, що напрацьована концепція законопроекту вже подана на обговорення до органів виконавчої влади і погодження позицій документ буде внесений у Верховну Раду.

Запропонованими змінами будуть визначені:

  • суб’єкти ринку страхування агропродукції з державною підтримкою, вимоги до них, їх права та обов’язки;
  • договори страхування: права та обов’язки, предмет договору, істотні умови договору, припинення договору;
  • правила страхування, страхові ризики, страхові випадки, страхова сума, страховий платіж тощо;
  • збиток у разі настання страхового випадку при страхуванні урожаю, страхове відшкодування;
  • механізм надання державної підтримки сільгоспвиробникам для страхування їх продукції;
  • інформаційне забезпечення страхування с/г продукції з державною підтримкою.

Читайте: Мінекономіки пропонує підписати меморандум про реструктуризацію форвардів

Крім того, вносяться зміни щодо скасування положення щодо страхування сільськогосподарської продукції через Аграрний страховий пул і уточнення повноважень уповноваженого органу, що здійснює державний нагляд за страховою діяльністю.

«У цивілізованому світі агрострахування – обов’язкова умова існування сільського господарства, особливо для аграрних країн. В Україні ще з 2001 року робилася не одноразова спроба змінити ситуацію із забезпеченням захисту аграріїв від ризиків загибелі сільськогосподарської продукції. Проте вже з 2013 року держфінансування на таке страхування не виділяється. Чинний інструмент не запрацював та не викликав інтересу бізнесу. Ми впевнені, що законопроект, який ми сьогодні презентуємо, має докорінно змінити цю ситуацію», – наголосила перша заступця голови НБУ Катерина Рожкова.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що у 2020 році Україна перетворилась на нетто-імпортера молочної продукції.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також