Новини / Фінанси     29 жовтня 2020 13:01

Мінекономіки пропонує підписати меморандум про реструктуризацію форвардів

Угода про реструктуризацію буде укладатися за згодою сторін контракту і діятиме до 1 липня 2021 року. Але поки документ знаходиться на стадії обговорення учасниками ринку

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України запропонувало для обговорення учасниками агарного ринку проект меморандуму, який має владнати проблему невиконання сільгоспвиробниками зобов’язань по форвардних контрактах. По це повідомили у ГС «Всеукраїнська аграрна рада».

Як зазначив заступник голови ВАР Михайло Соколов, міністерство пропонує продовжити діалог та залучити до участі в ньому безпосередньо аграріїв, які постраждали від посухи і мають форвардні контракти.

Наразі на ринку виникла ситуація, коли чимало аграріїв через несприятливі погодні умови не мають змоги поставити зерно трейдерам у повному об’ємі, згідно із заключеними форвардними контрактами. Тож у меморандумі пропонується владнати проблему шляхом реструктурування контрактів на період до 1 липня 2021 року (тобто до початку 2021/2022 маркетингового року).

Зокрема, передбачено, що учасники зернового ринку погоджуються на незалежне підтвердження втрат агровиробника, яке буде документуватись:

  • актом обстеження та списання загиблих посівів, що складаються в довільній формі та затверджуються комісією у складі якої обов’язково повинні бути або представники органу державної влади або представники органу місцевого самоврядування;
  • довідкою територіального органу державної служби України з надзвичайних ситуацій про погодні умови що спричинили засуху або повінь.

Читайте: Невиконання форвардних контрактів призведе до втрати $11-12 млрд – УЗА

При цьому, в разі підтвердження втрат, тредери відмовляються від застосування штрафних санкцій за невиконання договору поставки сільгосппродукції до моменту укладення відповідної додаткової угоди.

Сама реструктуризація здійснюється за згодою сторін у наступний спосіб:

  • скорочення розміру зобов’язань агровиробників з постачання зернових чи олійних культур у відсотковому відношенні до обсягу втраченого врожаю, що є документально підтвердженим;
  • зміна строків постачання за форвардним контрактом з можливим відстроченням таких на наступний сільськогосподарський рік в частині поставки обсягу втраченого агровиробниками врожаю.

Також сторони можуть встановлювати інші варіанти вирішення проблеми. У разі, якщо вони не дійшли згоди, то реструктуризація проводиться шляхом скорочення розміру зобов’язань агровиробників з постачання зернових чи олійних культур у відсотковому відношенні до обсягу втраченого врожаю.
Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що аграрії запропонували частково реструктурувати зобов’язання по форвардних контрактах для господарств постраждалих внаслідок посухи.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також