Новини / Технології     26 січня 2021 17:02

Виявлено можливість захисту посівів за допомогою ГМО-рижію

Генетично модифіковані рослини рижію виробляють феромони, які контролюють шкідників сільськогосподарських культур без використання пестицидів

Генетично модифіковані рослини рижію виробляють феромони, які контролюють шкідників сільськогосподарських культур без використання пестицидів. Про це повідомляє AgroPages з посиланням на заяву сільськогосподарської технологічної компанії ISCA (США).

Такий метод науковці називають майбутнім захисту рослин, написав Джоан Конроу (Корнельський науковий альянс) у статті, опублікованій Проєктом генетичної грамотності (GLP). За словами науковця, феромони та інші семіохімікати належать до наступного покоління стійких засобів боротьби з комахами. Вони захищають врожаї сільгоспкультур, відлякуючи комах-шкідників від посівів, не даючи їм спаровуватися чи іншим чином маніпулювати їхньою поведінкою.

Читайте: TOП-20 Agri&Food Tech стартапів у 2020 році на світовому ринку

«Проривний біологічний синтез феромонів сприятиме розвитку більш прибуткового та сталого сільського господарства», – зазначив генеральний директор ISCA Аген Мафра-Нето.

Цей підхід захищає навколишнє середовище, одночасно усуваючи проблеми, викликані залишками інсектицидів на продуктах харчування та комахами, що виробляють стійкість до пестицидів.

Нині у світі захисту статеві феромони комах виробляються синтетичним шляхом і є фактично хімічними пестицидами. Це – дорога технологія, яка використовує або нафту, або рослинні олії як вихідну сировину для забезпечення вуглеводневих ланцюгів як будівельного матеріалу.

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав про, що у 2021 році світовий ринок біогербіцидів зросте до $1,5 млрд

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також