Новини / Трейдинг     07 грудня 2022 09:03

Виробники сиру піднімуть ціни на свою продукцію до Нового року


Попри війну, сировари розраховують на збільшення продажів своєї продукції у грудні та планують підняти ціни, вважаючи, що українці навіть в таких умовах будуть святкувати новорічні та різдвяні свята.

Про це повідомляє  ІНФАГРО.

Зазначається, що збільшення продажів сиру дійсно може відбутися, але тільки на внутрішньому ринку. А от з експортом можуть виникнути проблеми. Європейські імпортери суттєво знижують ціни попиту, і експорт сиру в ЄС знову може стати невигідним.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

“Якщо експортні ціни зменшаться, то для внутрішнього ринку виробники можуть знову збільшити ціни, розраховуючи на активізацію споживчого попиту. Провідні виробники вже в кінці листопада пропонують мережам традиційні сорти сиру за вищими цінами”, – зауважують аналітики.

Вони зазначають, що підняття цін при нинішній рентабельності досить хибне рішення. Особливо не варто так робити в умовах зниження експортних цін, адже прийдеться суттєво скорочувати виробництво.

Аналітики зауважують, що в Європі стрімко падають ціни на сир. З поточною кон’юнктурою експорт в ЄС може скоротитися до мінімальних обсягів.

Читайте також: Новорічні солодощі та алкоголь подорожчали в Україні майже на 50%.

Зважаючи на рівень цін, який формується в ЄС, аналітики не виключають відновлення імпорту європейських сирів.

“Мережі добре вміють рахувати, і скоріш за все зроблять відповідні висновки явно не на користь вітчизняного виробника. В умовах ймовірного зменшення експорту та збільшення імпорту українським сироварам, скоріш за все, прийдеться скорочувати випуск продукції”, – підкреслюють аналітики.

Нагадаємо, внутрішні продажі сиру сповільнилися на тлі масових ракетних обстрілів росією та загального погіршення економічного становища українців.

На Прикарпатті молочна ферма “Мукко” знову випустила у продаж сир з віскі витримкою понад 6 місяців “Старий Стрий”.

Ферма Panbaran на Київщині створила патріотичний український сир “Чорнобаївка”.

Нещодавно на Сумщині відкрилася нова Андріївська сироварня. Наразі власники працюють над розширенням виробництва та створенням нових робочих місць.

Українські сири отримали 13 відзнак на World Cheese Awards. Слоган, з яким Україна була представлена на WCA — “Freedom tastes great”.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також