Новини / Кооперативи     10 травня 2018 14:49

Мінагрополітики: Майже половина зареєстрованих кооперативів не ведуть господарську діяльність


Зі 1125 кооперативів зареєстрованих в Україні станом на 1 січня 2018 року лише 610 реально здійснюють господарську діяльність. Про це заявив заступник міністра аграрної політики та продовольства України Віктор Шеремета під час зустрічі з представниками Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», асоціації тваринників України, Національної асоціації сільськогосподарських дорадчих служб України.

На його думку, удосконалення оподаткування кооперативів активізує їх діяльність.

«На сьогодні в Україні створено необхідні умови для розвитку сільськогосподарської кооперації – сформовано правову базу, здійснюється інформаційно-консультаційний супровід сільськогосподарських кооперативів, виділяється бюджетна підтримка та залучаються фінансові ресурси міжнародної технічної допомоги. Проте, актуальним питанням залишається удосконалення оподаткування кооперативів для активізації їх господарської діяльності», – зазначив він.

За інформацією Мінагрополітики, на зустрічі було обговорено проблеми та шляхи вдосконалення сплати сільськогосподарськими обслуговуючими кооперативами (СОК) податків на прибуток та на додану вартість. Також обговорено шляхи врегулювання питання нарахування субсидій членам СОК.

«Передбачається створення робочої групи при Мінагрополітики з підготовки пропозицій щодо вдосконалення правових умов діяльності СОК як в частині удосконалення умов оподаткування їх  діяльності, так і в частині визначення концептуальних засад та стратегії  розвитку сільськогосподарської кооперації.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також

Матеріали по темі