Новини    28 липня 2017 17:47

Мікрозрошення здатне збільшити урожай кукурудзи удвічі


Понад 30% витрат води здатна зекономити система мікрокрапельного зрошування, презентована ізраїльською компанією Netafim. За допомогою системи можна не лише поливати культури, а й підживлювати їх добривами, досягаючи високих урожаїв.

Систему презентували під час семінару «Україна-Ізраїль: інновації й технології в агробізнесі», що відбувся 27 липня у Києві. Захід організував проект LANDLORD спільно з Інститутом експорту Ізраїлю. Усього в ньому взяли участь дев’ять провідних компаній Ізраїлю, котрі мають свої напрацювання у сфері агротехнологій, а також понад 80 представників українських аграрних компаній і фермерів.

Система від Netafim уже зарекомендувала себе на посівах кукурудзи, рапсу, сої, цукрового буряка, люцерни та овочів. Технологія мікрокрапельного зрошування здатна працювати на ділянках з обмеженими водними ресурсами, вона не потребує зайвих потужностей та енергетичних затрат. Вода не втрачається внаслідок випаровування, стоку, знесення вітром.

«Клімат в Україні увесь час змінюється, – каже Сергій Савранський, представник Netafim в Україні. – За останні п’ять років зрошування стало необхідністю не лише на півдні, у центрі країни, а й навіть біля білоруського кордону. На допомогу фермерам наші агрономи додатково розроблять карту поля з потребами у воді й добривах для певної культури на різних стадіях її розвитку. Нами доведено, що на одній і тій же ділянці можна отримати 8000 тонн кукурудзи без мікрозрошення і 16 000 – із ним».

В Україні компанія охоплює технологією 18 000 га землі. Серед клієнтів – група компаній Agrofusion та «Органік-Системз», виробники томатної пасти з полями у Миколаївській та Херсонській областях. Також системи мікрозрошення почали успішно працювати на площах із цукровим буряком холдинга «Астарта».

У розробку платформи Netafim було інвестовано $10 млн.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!
Ще немає новин у цій стрічці ...