Новини / Політика     12 червня 2020 17:25

Меморандум між аграріями і хіміками владнає проблему на ринку добрив

Представники аграрної і хімічної галузей планують підписати меморандуму, який допоможе контролювати справедливість цін на міндобрива на українському ринку

Аграрії та хіміки почали розробку проекту меморандуму, який допоможе контролювати справедливість цін на мінеральні добрива на українському ринку. Про це повідомив генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов. За його словами, наразі меморандум тільки почали розробляти і головним його завданням буде затвердження спільної методики встановлення справедливих цін.

Президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, який представляв аграріїв на зустрічі аграріїв і хіміків у ФРУ, підкреслив, що «буде визначено, які обсяги квот не будуть шкідливими для ситуації на українському ринку та дадуть можливість розвиватися промисловості».

Зі свого боку, президент Союзу хіміків України Олексій Голубов заявив, що «хіміки та аграрії нарешті почали реально шукати шляхи зближення. З одного боку, нарешті з’являється розуміння того, що без власної хімічної галузі аграрії також будуть у складній ситуації. А з іншого, продовольча галузь України не може бути повністю залежною від інших країн, від імпорту».

Віце-президент Союзу хіміків України Ігор Гольченко додав, торгівельна маржа трейдерів сягає 30% і це ненормально. Фактично трейдери диктують і хімікам, і аграріям ціну на ринку. Аграрій, за його словами, має отримувати добрива по кращим цінам та без 30% спекулятивної накрутки.

Читайте: Від квот на імпорт добрив економіка може втратити до $238 млн 

Водночас, заступник голови Всеукраїнської Аграрної Ради Михайло Соколов сьогодні заявив, що «жодної загрози для вітчизняного виробника немає. Ми зараз бачимо, що ціни на газ, які складають 80% собівартості добрив, в Україні нижчі, ніж у тих країнах, з якими ми конкуруємо у Європі. Наші виробники експортують добрива до інших країн за значно нижчою ціною. Тобто, на даний момент вони отримують на внутрішньому ринку преміальну монопольну маржу, яку не можуть мати на зовнішніх ринках».

За його словами, статистика 2019 року показує, що виробництво азотної групи добрив в Україні зросло приблизно на 70%, що не може свідчити про яку-небудь загрозу виробнику. Разом з тим, введення квот на імпорт мінеральних добрив сприятиме остаточній монополізації ринку та підніме і без того завищені ціни вітчизняного виробника.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, як вплинула посуха на сільське господарство Польщі.

Читайте також