Новини / Фінанси     12 червня 2020 14:30

Від квот на імпорт добрив економіка може втратити до $238 млн

Окрім безпосередніх втрат агровиробників, запровадження квот на імпорт мінеральних добрив несе ризики зриву поставок через ліцензування або адміністрування дозволів

Від запровадження квот на імпорт мінеральних добрив економіка може втратити від $100 млн до $238 млн. Таку інформацію оприлюднила Київська школа економіки.

Розрахунок було зроблено після того, як міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства виступило з ініціативою запровадження квотування імпорту до України деяких азотних добрив (аміачної селітри, вапняково-аміачної селітри, карбаміду та карбамідо-аміачної суміші – КАС) та комплексних добрив (NP та NPK-добрив) незалежно від країни походження. Наразі діє лише заборона імпорту міндобрив з РФ.

Читайте: Швидкий сценарій відновлення економіки провалився 

«Окрім суттєвих втрат для економіки та агровиробників, ініціатива щодо запровадження квот несе ризики зриву поставок через ліцензування або адміністрування квот. Це потенційно корупційний ризик”, – наголосив професор Київської школи економіки Олег Нів’євський.

Модель розрахунку включає наступні очікувані наслідки:

  • зростання цін на селітру на 5-22%;
  • втрати сільгоспвиробників – $174-509 млн (менші виробники зазнають більших втрат);
  • вигода виробників міндобрив – $63-238 млн;
  • вигода трейдерів – $10-33.

Загальний висновок, який робить Київська школа економіки, полягає у негативному впливі на економіку у вигляді втрат до $238 млн. При цьому зазначено, що вигода трейдерів може у найгіршому випадку стати величиною ренти держслужбовців від адміністрування та розподілу квот (корупційний ефект).

«Потрібно більше працювати безпосередньо з хімічною галуззю над її розвитком і робити це не за рахунок сільгоспвиробників. В хімічної галузі є чудовий фактор розвитку – зростаючий внутрішній попит з боку АПК», – наголосив Олег Нів’євський.

Нагадаємо, раніше Landlord повідомляв про те, що Україна може повернутися до режиму жорстких карантинних обмежень.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також