Новини / Технології     25 листопада 2019 10:04

Мед – третій продукт за кількістю фальсифікацій у світі

Сьогоднішня низька закупівельна ціна на мед (26–28 грн за 1 кг) боляче вдарила по українських пасічниках. Світовими лідерами з експорту меду залишаються Індія та Китай з дуже дешевою продукцією, яка демпінгує світові ціни ($1,1–1,5). Що призвело до падіння ціни на мед?

Про це повідомляє Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва.

До чинників, які знижують ціну на мед, належать:

  • світове перевиробництво меду (в цьому сезоні 1,8 млн т);
  • великі залишки продукції з минулого сезону;
  • глобальна тенденція зниження попиту на мед;
  • зменшення курсу іноземної валюти щодо гривні.

Ресурс відзначає, що мед посідає третє місце за кількістю фальсифікацій у світі – після молока й оливкової олії. Існує стереотип, що українські пасічники можуть не виконати зобов’язання щодо якості меду та вдаватимуться до фальсифікацій.

Читайте: Жодного отруєння бджіл за 2 роки: спілка пасічників похвалилася досягненням

Щоб переломити цей традиційний стереотип, слід тримати якість, впроваджувати інновації та «переформатовувати і роботу, і свідомість». На цьому наголосила голова «Асоціації з розвитку бджільництва та експорту меду» Наталя Яворська під час конференції «Здорова пасіка 2019», що пройшла 23 листопада в Херсоні.

За її словами, херсонські пасічники тримають рівень відповідальності: неякісного меду стало вдвічі менше, бджолярі «використовують сертифіковані бочки та змінюють свідомість у бік потреб ринку».

Landlord раніше повідомляв про те, що українським бджолярам показали шлях до максимального прибутку: в Україні розроблено план дій щодо виходу вітчизняного меду на ринок США.

Читайте також