Новини / Ринок землі     10 квітня 2018 09:34

Мартинюк: Сподіваюсь, півмільйона гектарів сільгоспземель депутати передадуть фермерам конституційною більшістю


Передати у власність фермерам землі, наданих в 90-х роках  в постійне користування покликаний законопроект № 8236 «Про передачу права власності фермерським господарствам на земельні ділянки, надані засновникам таких господарств у постійне користування, довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства)».  Відповідний документ передав Кабінет Міністрів України до Верховної Ради.

За словами першого заступника міністра агарної політики та продовольства України Максима Мартинюка, законопроект вирішує питання півмільйона гектарів сільськогосподарських земель.

«Кабмін зареєстрував погоджений на минулому засіданні Уряду законопроект щодо передачі у власність фермерам земель, наданих в 90-х рр в постійне користування. Масштаб питання – понад півмільйона гектарів сільгоспземель, які де-факто (але не де-юре) обробляють 25 тис фермерів», написав він у своєму Facebook.

Питання права власності таких земель не вирішувалось чверть століття, про це заявив почесний президент Асоціації фермерів і приватних землевласників України Іван Томич в коментарі виданню «Агроінсадер». На його думку, у Верховній Раді України є достатньо голосів для прийняття цього законопроекту.

«Питання передачі землі фермерам не наважувався майже чверть століття. Їх фактично обманювали. Закон 1995 року «Про фермерських господарствах» давав в довічне успадковане володіння землю з передачею її в приватну власність через 6 років. Потім були внесені зміни з відміною довічного володіння і цієї норми. У 2001 році право постійного користування ліквідували», – наголосив він.

Його підтримав і перший заступник Міністра аграрної політики

«Прочитав у ЗМІ із посиланням на почесного президента асоціації фермерів, що АФЗУ розраховує як мінімум на 250 голосів «за» відновлення соціальної справедливості. Зі свого боку додам, що сподіваюся, що оцінка Івана Федоровича (Томича-ред.) виявиться консервативною, і на табло ми побачимо щонайменше конституційну більшість», – додав Максим Мартинюк.

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також