Новини / Ринок землі     11 жовтня 2021 12:30

Майже половина українців не мають землі у власності – опитування

Найбільше громадян, які не мають ніякої землі у власності, проживає на Сході

Згідно з опитуванням Центру Разумкова, майже половина українців (48%) зазначають, що не мають землі у власності. Ще 5% українців кажуть, що вони мають землю у власності, але поки вона належним чином не оформлена (перебуває у процесі оформлення).

За даними дослідження, більшість українців, котрі володіють землею, все ж стверджують, що володіють нею офіційно у різних формах. 24% мають офіційно оформлену присадибну ділянку (город), 16% — і земельний пай, і присадибну ділянку, а 7% — мають земельний пай (паї).

Читайте: У фермера на Житомирщині забрали 22 земельні ділянки через несплату оренди

Найбільше громадян, які не мають ніякої землі у власності, проживає на Сході — 56%, та Півдні України — 51%. Цікаво, що саме в цих регіонах мешканці частіше, порівняно з іншими регіонами, принципово виступали проти ринку землі.

Більшість українців, що мають землю у власності, вирощують на ній продукти для потреб власної сім’ї (62%), або на продаж (5%).  Ще 27% здають землю в оренду офіційно (наявні усі відповідні документи),  10% — неофіційно здають землю в оренду (усна угода) і  лише 7% відсотків українців зазначили, що земля простоює і не обробляється.

Раніше Landlord повідомляв який відсоток українців планують продати свої паї.

Джерело: news.finance.ua

Наталія Софієнко

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також