Новини / Ринок землі     28 вересня 2021 16:30

Ринок землі: який відсоток українців планують продати свої паї

Майже половина українців (48%) зазначають, що не мають ніякої землі у власності

Більш ніж половина (61%) українців заявили, що поки не збираються “нічого робити” у рамках ринку землі. Опитування провели фонд “Демократичні ініціативи” та Центр Разумкова.

Бажання скористатися новими можливостями висловили 11% громадян: 5% хотіли б продати землю, яку вони мають, 6% – хотіли б докупити ще землі. 9% відповіли – залишу землю в оренді того самого орендаря. 

Дещо відрізняються наміри тих, хто вже сьогодні має землю у власності, та тих, хто її не має. Серед власників землі близько 15% бажали б скористатися можливостями ринку землі та купити чи продати земельну ділянку. Натомість таких лише 6% серед тих, хто землі сьогодні немає. Ті ж власники землі, які сьогодні здають свої земельні ділянки в оренду, здебільшого воліли б лишити землю у того самого орендаря.

Майже половина українців (48%) зазначають, що не мають ніякої землі у власності. Ще 5% українців говорять, що вони мають землю у власності, але поки вона належним чином не оформлена (перебуває у процесі оформлення). Водночас більшість українців, що володіють землею, все ж стверджують, що володіють нею офіційно у різних формах. Так, 24% мають офіційно оформлену присадибну ділянку (город), 16% – і земельний пай, і присадибну ділянку, а 7% – мають земельний пай (паї).

Нагадаємо, раніше Landlord розповідав, що міністр агрополітики назвав середню ціну за гектар. 

Джерело: фонд “Демократичні ініціативи”

Владислава Михайленко, Landlord

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також