У другій половині березня на Землю обрушилася найсильніша за 7 років магнітна буря — в окремі дні сила геомагнітних коливань досягала 7-9 балів, але тепер вона вже відступає. У метеозалежних українців та землян загалом є трохи часу передихнути перед наступними коливаннями.
Вони обрушаться вже за кілька тижнів, свідчать дані сервісу Meteoagent, який оперує інформацією Лабораторії рентгенівської астрономії Сонця та Центру прогнозу космічної погоди.
За його даними, 3-5 квітня геомагнітні коливання можуть мати силу в 4 бали — це ще не вважається магнітною бурею, проте надалі в ці дні коливання можуть ще посилитися.
Наступна ж магнітна буря силою в 5 балів, за попередніми даними, очікується 21-22 квітня 2024 року. Однак, враховуйте, що за наступні тижні прогнози ще можуть бути скориговані.
Довідка: Корональні викиди маси, що призводять до появи геомагнітних бур на Землі, виникають в особливих регіонах на Сонці, які називаються сонячними плямами. Коли лінії магнітного поля на поверхні Сонця стають надто заплутаними і раптово розриваються, відбувається спалах, але він не завжди супроводжується, як у цьому випадку, викидами плазми. Якщо сонячна пляма спрямована у бік нашої планети, то потік плазми, що летить крізь космос із величезною швидкістю, врізається у наше магнітне поле.
Останніми місяцями на Сонці відбувається дуже багато спалахів із корональними викидами маси, і це відбувається не просто так. Річ у тім, що на Сонце існує 11-річний цикл його активності з періодами затишшя і максимального підйому. Останній називається сонячним максимумом і наша зірка поступово до нього наближається.
Згідно з прогнозами вчених, пік сонячної активності настане в липні 2025 року, а до цього на нашій зірці все частіше відбуватимуться виверження, які викликатимуть геомагнітні бурі різної потужності.
Нагадаємо, деякі закуски можуть порушити рівень цукру в крові та активізувати нервову систему, а також погіршити ваше травлення. І Сара Гароне, експертка з дієтології, розповіла про такі продукти.
Не рідко день розпочинається з запашного напою: або чорної кави, або з ароматного чаю. І той, і той напій можуть принести організму користь, а яку саме, розповіла дієтологиня Крісті Дель Коро.
Схильність споживати їжу з високим вмістом жиру та цукру може бути вродженою або розвинутися в результаті надмірної ваги. Але науковці вважають, що мозок засвоює цю звичку — дослідження.
Мандарини можуть принести вашому організму чимало користі. Ці фрукти некалорійні, проте містять більше вітамінів, ніж ви можете собі уявити.
Буряк має чимало переваг для здоров’я, та його приготування може забрати чимало часу. Одначе, цей коренеплід можна додати до раціону навіть у сирому вигляді.
Нині все більше осіб страждає від різноманітних розладів сну. Водночас покращити якість нічного відпочинку можна, якщо налагодити свій раціон та вживати корисні продукти.
Валерія Пепеля
Підписуйся на наш Telegram. Стеж за новинами у зручному форматі!