Новини / Овочівництво     09 березня 2023 14:25

Львівські овочівники можуть отримати відшкодування за висіяне цьогоріч насіння


У 2023 році суб’єкти підприємництва, які займаються вирощуванням овочевих культур мають можливість отримати відшкодування за придбане та висіяне у поточному році  сертифіковане насіння овочів за програмою підтримки та розвитку сільського господарства у Львівській області на 2021-2025 роки.

Про це повідомляють у департаменті агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації.

“На Львівщині лише 4% площ вирощування овочевих культур задіяно суб’єктами підприємництва. Саме на розширення площ та збільшення обсягів виробництва  овочів у комерційному секторі направлена підтримка суб’єктів за нашою програмою. Сезон посіву овочевих культур тільки розпочинається, тож аграрії мають шанс придбати сертифіковане високорепродуктивне насіння та отримати фінансову підтримку. Минулого року таку підтримку отримали 28 суб’єктів, з них 18 овочівників”, – розповіла Тетяна Гетьман,  директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської ОВА.

Стеж за новинами у зручному форматі: Підписуйся на наш Twitter 

За умовами програми відшкодування надається  на придбане та висіяне у поточному році сертифіковане насіння не нижче першої репродукції або першого покоління гібриду овочевих культур відкритого ґрунту: капусти (білокачанної, броколі, брюссельської, цвітної), столового буряку, моркви, цибулі, гарбузів, кабачків, патисонів, баклажанів, огірків, помідорів, перцю, кукурудзи цукрової у розмірі до 50% його вартості, але не більше 50 тис. грн одному суб’єкту підприємництва. Окрім насіння овочів аграрії можуть відшкодувати вартість насіння гречки, проса, олійного льону, квасолі, гороху всіх видів, вики, бобів, гірчиці, редьки олійної.

Приймання документів передбачено до 15 червня після подання звітності про завершення посіву культур (форма 4-сг).

  • Фінансова підтримка не надається суб’єктам підприємництва, які:
  • визнані банкрутами або щодо яких порушено справу про банкрутство;
  • перебувають у стадії припинення підприємницької діяльності;
  • подали завідомо неправдиві відомості та документи;
  • мають протерміновану більше як шість місяців заборгованість з платежів, контроль за справленням яких покладено на органи ДПС.

Детальніше з умовами участі у програмі, переліком та зразками документів можна ознайомитись за посиланням.

Нагадаємо, аграрії Львівщини зможуть отримувати кредити під 3% річних для створення проєктів з доданої вартості. Цей новий напрям програми допоможе виробникам не зупинятися на етапі виробництва сировини, а перейти на виробництво готової продукції, створити умови для якісного зберігання та представлення на споживчому ринку. Прийом документів за даним напрямом вже розпочався і триватиме до 1 травня поточного року.

У районі Рясне на Львівщині на базі садово-городнього клубу досвідчені місцеві городники започаткували цілу бібліотеку насіння.  У клубі є спеціальна шафка, куди кожен може принести власноруч зібране насіння, вказавши від кого воно, який сорт, якого року тощо. Цим насінням у сезон висадження може скористатися кожен охочий — вибрати щось для власного городу чи балконного саду.

МХП безкоштовно роздасть громадам насіння овочів і квітів для посівної-2023.

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку оголосила запит про надання цінових пропозицій на закупівлю насіння соняшнику та добрив. Закупівля проводиться у межах субгрантової програми АГРО “Постачання ММСП  добрив та посівного матеріалу для забезпечення продовольчої безпеки України”.

Українські аграрії зможуть також безкоштовно отримати насіння основних сільгоспкультур через Державний аграрний реєстр.

Валерія Пепеля

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також