Новини / Логістика     07 квітня 2024 15:57

З українського порту вийшло судно з рекордним обсягом вантажу

З порту "Південний" вийшло судно CAPTAIN LEONIDAS під прапором Панами з рекордним  195,7 тисячами тонн української продукції

Рекордні 195,7 тисяч тонн на одному судні експортували з порту “Південний”.

З порту “Південний” вийшло судно CAPTAIN LEONIDAS під прапором Панами з рекордним  195,7 тисячами тонн української продукції. Довжина цього судна становить 300 метрів, ширина – 50 метрів, дедвейт — понад 203 тисячі тонн.

Як пояснив міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков, це найбільше судно, яке заходило в українські порти після початку повномасштабного вторгнення рф.

Станом на зараз понад 36 мільйонів тонн вантажів експортовано Українським морським коридором з серпня 2023 року. Це вище за показники Зернової ініціативи за рік існування. Українським коридором пройшло вже 1286 суден, які експортували 25 мільйонів тонн агропродукції до країн Азії, Африки та Європи. Наразі на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 135 судна, які мають експортувати 4 мільйони тонн вантажів.

Команда Міністерства докладає багато зусиль для забезпечення стабільного руху експорту морськими транспортом і виходу на показники до 2022 року. Український коридор є ефективним логістичним шляхом, ритмічна робота якого — результат спільних зусиль держави, Об’єднаних Сил Оборони та всієї морської інфраструктурної команди, — додав Кубраков.

У березні 2024 року, відповідно до пресслужби Мінекономіки, в України було експортовано товарів на суму $3,2 мільярда. В цей період загальний обсяг експортованої вітчизняної продукції становив 11,8 мільйона тонн.

Перший віцепрем’єр-міністр, який є також міністром економіки України Юлія Свириденко наголосила на тому, що у першому кварталі 2024 року український експорт підтримував стабільний рівень, що близький до показників січня 2022 року, періоду перед широкомасштабним вторгненням.

Вона зауважила, що це означає місячний обсяг вибуття близько 12 мільйонів тонн товарів та понад $3 мільярдів у грошовому вираженні. У березні, за попередніми даними, було експортовано товарів на обсяг 11,8 мільйона тонн на суму $3,2 мільярда.

Новини за темою:  Гороскоп на тиждень 5–11 травня 2025 року: стабільність, переосмислення й нові етапи

Нагадаємо, Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову № 495 “Про внесення до деяких постанов Кабінету Міністрів України змін щодо надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії”.

Цим рішенням Уряду пропонується надати можливість обласним та Київській військовим адміністраціям безоплатно передати залишки зерна (обсяг якого наразі становить близько 72 000 метричних тонн), яке закуплене коштом державного бюджету, для реалізації гуманітарної програми “Grain from Ukraine”.

ОВА можуть безоплатно передати зерно органам, фондам, програмам ООН для надання гуманітарної допомоги державам Африки та Азії, про що мають щотижнево інформувати Мінагрополітики.

Експорт зернових України до ЄС відновився до рівня, спостереженого у 2022 році, після приблизно річної перерви у постачаннях до сусідніх країн. Значна частина агроекспорту здійснюється морським шляхом.

Обсяг експорту зернових і зернобобових культур з України у 2023/24 МР до кінця березня досяг майже 5,2 мільйона тонн, що перевищує аналогічний показник минулого сезону на 2% (5,08 мільйонів тонн на 29 березня 2023 року).

Практично 80% експорту відправляється через порти на Чорному морі, а до 10% – через Дунай. Наразі бізнес активно перенаправляє свої логістичні маршрути на Чорне море, завдяки довірі та безпеці, яку забезпечує Збройні Сили України в регіоні. Проте потужність транспортування через Дунай трохи зменшилась.

Товарообіг України за перші два місяці 2024 року становив $16,8 млрд, що на 2% перевищує показники відповідного періоду 2023 року, згідно з інформацією, опублікованою у Facebook Державною митною службою України.

Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України повідомило, що обсяги експорту через Український коридор майже дорівнюють обсягам експорту через порти “Південний”, “Одеса” та “Чорноморськ” під час воєнних подій. У грудні відправлено морем 6,8 мільйона тонн товарів, а в січні – 6,7 мільйона тонн. Навіть у лютому, найкоротшому місяці року, очікується збереження показників експорту на рівні попередніх місяців.

Новини за темою:  Астарта побудує в Україні перший завод із виробництва соєвого протеїнового концентрату: залучено $40 мільйонів міжнародних інвестицій

Україна та Болгарія домовилися щодо деталей впровадження системи ліцензування експорту української агропродукції. Йдеться про насіння соняшнику, ріпаку, кукурудзи та пшениці.

Протягом минулого місяця Укрзалізниця встановила новий рекорд, перевізши 14 мільйонів тонн вантажів – найвищий показник з початку повномасштабної війни. 

21 березня Кабінет міністрів затвердив постанову про продовження та необхідне фінансування ініціативи Grain from Ukraine. Буде закуплено додатково 125 тисяч тонн пшениці або кукурудзи, яка потім буде доставлена як гуманітарний вантаж у країни Африки.

Україна розширює міжнародну гуманітарну ініціативу Grain from Ukraine, в межах якої продовольство відправляють до країн Африки та Азії, на дунайські порти.

Україна готова включити Мозамбік в перелік країн, які отримують українські зернові в рамках гуманітарної ініціативи президента Володимира Зеленського Grain From Ukraine, аби підтримати продовольчу безпеку африканської країни. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба під час зустрічі з президентом Мозамбіку Філіпе Ньюзі та міністром закордонних справ Веронікою Макамо.

Щоб забезпечити постачання агропродукції в рамках гуманітарної програми Grain from Ukraine, з українських портів планують відправляти до 10 суден щомісяця. Це дасть можливість до кінця весни 2023 року забезпечити зерном щонайменше 5 млн людей.

У Міністерстві аграрної політики пропонують змінити схему закупівель агропродукції для програми Grain from Ukraine, та закуповувати зерно з передплатою 50%.

Анна Лиса

Сподобався цей матеріал?
Підтримайте його автора!

Читайте також